Urodziła się jako 7mld-owe dziecko na świecie. 4 lata później staje się chłopcem ze stygmatami.

Wszyscy wiemy, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu, aby zbawić nas od grzechów. Przebito mu dłonie, nogi i bok, a na głowę włożono cierniową koronę. Nierzadko słyszy się o ludziach, którzy otrzymali podobne rany, zwane stygmatami, na własnym ciele, a większość z nich jest teraz świętymi kościoła katolickiego.

Ostatnio, w Quezon City na Filipinach, urodził się chłopczyk z dziwnymi, podobnymi do stygmatów wrzodami, przypominającymi obrażenia Chrystusa podczas ukrzyżowania. Wiadomość o stygmatach chłopca wzbudziła niemałą sensację wśród wierzących. Tysiące ludzi zebrało się wokół Szpitala Miejskiego w Quezon, mając nadzieję, że będą mogli zobaczyć „błogosławione dziecko”.

Znaki te przypominają rany Jezusa Chrystusa, gdy został ukrzyżowany. Te rany krwawią regularnie i nie ustają całkowicie.

Wiadomości o tak zwanym „błogosławionym dziecku” ze szpitala na Filipinach rozprzestrzeniły się jak ogień.

Tysiące wiernych zebrało się już wewnątrz i na zewnątrz budynku, modliło się i intonowało „Witamy Zbawiciela” i „Dziękujemy Bogu za zesłanie go”

Dr Merlyn Cruz, jedna z czołowych ekspertek z dziedziny mikrobiologii, powiedziała „Dziecko cierpi na bardzo rzadki zespół powodujący plamicę, która charakteryzuje się czerwonymi lub fioletowymi przebarwieniami skóry”

„Muszę przyznać, że jest to niesamowity przypadek”, „Tylko kilka takich epizodów zdarzyło się w historii, a to jest pierwsze dziecko więc wiedza naukowa zgromadzona na temat jego patologii i jest bardzo mała. Robimy serię testów, aby określić, jakiego rodzaju są te zmiany i co powoduje ich pojawienie się, ale niczego jeszcze nie znaleźliśmy”.

Wielu uważa, że te tajemnicze rany dziecka są związane z biblijnym „powrotem Jezusa Chrystusa” i wydaje się, że gorliwi chrześcijanie już nazywają go świętym.

Ludzie, którzy otrzymywali stygmaty w przeszłości, mieli wspólną cechę; Wszyscy doświadczali cierpienia Jezusa Chrystusa przez te rany. Jedną z nich jest Marie Rose Ferron, która od razu nosiła wszystkie rany Chrystusa do momentu śmierci w wieku 33 lat.

Czy ta historia jest prawdziwa?

Niestety nie. Wystarczy wrzucić zdjęcie w wyszukiwarkę i szybko można natrafić na zdjęcie dziecka, użyte w artykule o zupełnie innej treści. Niemowlę na nim, opisane jest jako dziewczynka Danica May Camacho, która urodziła się 30 października 2011 r. jako przypuszczalnie siedmiomiliardowe dziecko na świecie. Oczywiście jeszcze wtedy nie miało na ciele stygmatów…

Prawdziwe zdjęcie


Z jakiego powodu ktoś stworzył fake news’a na ten temat? Dla zabawy, żartu czy aby wprowadzić zamieszanie albo ośmieszyć wierzących?

Bez względu na motywy, należy być świadomym, że takie informacje będą się powtarzać. Ewangelia według Świętego Mateusza mówi: 23 „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie. 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.”

Nie powinniśmy opierać naszej wiary na posągach, świętych i fałszywych prorokach, a wierzyć w samego Boga. Pamiętajmy, że Jezus cierpiał i umarł za nas!

Źródło: worldnewsdailyreport.com, snopes.com
Fotografie: worldnewsdailyreport.com, rentefantasma.org