Wrzucił pisklęta do miski i polał je barwnikiem. Ta okrutna praktyka to norma przed Wielkanocą

Święta Wielkanocne to czas, w którym rodzina spotyka się przy stole i ma okazję spędzić wspólnie czas. Niestety podczas tych świąt, wykorzystywane są niewinne zwierzęta i to w okrutny sposób. Dokładniej mowa o kolorowych pisklętach, których kupowanie przed Wielkanocą stało się ostatnio bardzo modne.

Do Internetu trafiło szokujące wideo ukazujące farbowanie piskląt.

W przerażającym filmie można zobaczyć okrutny proces barwienia piskląt na jaskrawe kolory, by przyciągnąć wielbicieli Świąt Wielkanocnych.

Ptaki traktowano jak przedmioty

Pisklęta wrzucane są do pudełek z wyjątkowym okrucieństwem. Traktowane są jak przedmioty. Bez wątpienia niektóre z tych maleńkich, delikatnych ptaków odniosły obrażenia. Niepodważalnym faktem jest również to, że zwierzaki musiały odczuwać duży strach, ponieważ były z grubsza przemoczone barwnikiem.

Co dzieje się z pisklętami po Świętach?

Film jest trudny do oglądania, ale jeszcze trudniejsze jest uświadomienie sobie, co dzieje się z tymi ptakami po zakończeniu Wielkanocy. Kupowane jako prezenty i barwione na nienaturalne kolory, neonowe pisklęta są postrzegane jako „zabawki”.

Uczmy dzieci szacunku do zwierząt

Dzieci nigdy nie powinny być uczone postrzegania zwierząt jako zabawek. Powinniśmy uczyć je przestrzegania praw wszystkich żywych istot.

Problem nie dotyczy jedynie piskląt

W skali ogólnokrajowej króliki zajmują trzecie miejsce wśród porzucanych zwierząt. Wiele z nich zostało opuszczonych przez ludzi, którzy kupili je przed Wielkanocą.

A post shared by PETA (@peta) on

Pamiętajmy, że zwierzę to przyjaciel na całe życie!

Źródło i Fotografie: youtube