Został brutalnie pobity i zrzucony z 9 metrów w dół kanału. Lekarz orzekł, że to cud, że przeżył.

Kolejny raz kiedy ścierają się siły dobra i zła. Po jednej stronie okrucieństwo i bestialstwo, po drugiej ludzie, którzy poświęcają swoje życie, by ratować skrzywdzonych przez tych pierwszych.

Grupa ludzi stworzyła organizację Hope For Paws pomagającą okaleczonym, opuszczonym i źle traktowanym lub bezdomnym zwierzętom. Są niezwykle zaangażowani w to, co robią. Ponieważ wiedzą, że działania w ramach organizacji rządowych są zdecydowanie niewystarczające. Pozyskują środki, odpowiadają na każde zgłoszenie. Robią wszystko co się da, co można i trzeba dla każdego zwierzęcia, któremu są w stanie jakoś pomóc.

Kiedy otrzymali zgłoszenie o piesku na dnie kanału, niemal natychmiast ruszyli w trasę. Na dnie zobaczyli maleńkie, skulone stworzenie, w strasznym stanie. Był wygłodzony, pobity, miał urwaną łapkę…

Świadek widział jak piesek był bity i wyrzucony do kanału.

Ratownicy zabrali maleństwo do kliniki dla zwierząt. Nazwali pieska Jordan. Lekarze orzekli, że to cud, że mały przeżył tak silne pobicie i okaleczenie.

Ale wtedy dla Jordana odmienił się los. Pod opieką najpierw lekarzy, którzy opatrzyli rany, amputowali resztę łapki, w którą wdało się zakażenie, przetoczyli krew, potem opiekunów, którzy zajęli się jego rehabilitacją i zdrowiem psychicznym, bardzo szybko doszedł do siebie.

Stał się wesołym, ufnym i wdzięcznym towarzyszem.

Dzięki jego zaangażowanej opiekunce Lisy Chiarelli i psich towarzyszy, Jordan wrócił do zdrowia. Walczył dzielnie i ćwiczył. Zyskał pełną miłości i akceptacji atmosferę i zaufanie do ludzi.

Po odzyskaniu zdrowia znalazł kochających go ludzi i bezpieczny dom.

Jego historia stała się inspiracją dla innych. Mały bezbronny, okrutnie skrzywdzony przez człowieka piesek, który stracił nogę ale nigdy nie stracił nadziei…

Podziel się tą piękną historią wspaniałego pieska i cudownych ludzi, którzy zrobili tak wiele, by cudem uratowany mógł żyć i uszczęśliwiać sobą innych.

Źródło i fotografie: YouTube