Skrzywdzonego psa pogłaskano pierwszy raz w jego życiu. Wtedy dzieje się coś magicznego

Wyobraź sobie, że całe życie spędziłeś w brudnej budzie. Każde lato, zimę, jesień, wiosnę. Niewiele wiesz o ludziach, poza tym, że czasami, mogą rzucić Ci kęs jedzenia, ale przez większość czasu nie zwracają na Ciebie uwagi.

Po latach życia w piekle zjawiają się się Twoje anioły, ale nie wiesz kim oni są. Zostajesz złapany i umieszczony w klatce. Trafiasz do dziwnego miejsca, w którym kłują Cię igłami, przyklejają sondę, biorą krew, usuwają jądra i dają pigułki, które drażnią Twój żołądek. Następnie zabiera Cię furgonetka i prowadzi do nowego, nieznanego tymczasowego domu, w którym podekscytowani ludzie, witają Cię z miłością i współczuciem. Życie wydaje się być coraz lepsze, ale nie masz pojęcia, co to jest miłość i współczucie, więc nic nie rozumiesz i jesteś przerażony i wycofany.

To tutaj, w Dogs Deserve Better Good Newz Rehab Center w Smithfield VA rozpoczyna się historia nowego życia. Często pokazujemy wam nasze psy, gdy są one uzdrowione i gotowe do adopcji. Rzadko można dostrzec, co dzieje się wcześniej, zanim dotrą do tego punktu.

Dziś pracownicy organizacji postanowili podzielić wyjątkowym momentem jednego z naszych najnowszych mieszkańców, psa imieniem Bernard.

Osoba, która miała go adoptować spotkała się z Bernardem, który kulił się i najwyraźniej nie był zainteresowany wyjazdem. Zamiast wyciągać go z transportera, w którym czuł się bezpiecznie, zdjęto górę, by mogła się z nim przywitać. Musiała to robić powoli i ostrożnie.

Mimo to przy pierwszej próbie wyskoczył i uciekł. Zostawiliono go w spokoju, a on sam powrócił i wciąż nieufnie pozwolił zacząć się dotykać.
Te chwile widać na filmie.

Wszystko trwało 45 minut. Zaledwie 2 minuty nagrania pokazują powolny proces odzyskiwania zaufania do człowieka. Ten czas miał pokazać psu, że ludzki dotyk jest bezpieczny. Na koniec Bernard sam prosił o dotyk…

Żródło: Sweet Pup Experiences Loving Human Touch For The First Time od DogsDeserveBetter