Tłumy starszych osób w kolejce po darmowe maseczki – nagranie jest przerażające!

Darmowe maseczki

Starsze osoby są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie opuszczali swoich domów lub robili to tylko kiedy jest to konieczne. Wszyscy zdają sobie z tego sprawę, więc tym bardziej nagranie które ostatnio pojawiło się w sieci zbulwersowało wszystkich internautów.

Od czwartku obowiązuje nas obostrzenie o zakrywaniu nosa i ust. Na nagraniu możemy zobaczyć seniorów oczekujących w ciasnej kolejce po darmowe maseczki.

W woj. pomorskim, a dokładniej Nowym Dworze Gdańskim doszło do sytuacji, która pozostanie w naszej pamięci na długo. Zorganizowano tam akcję „Żuławy szyją maski”, która na celu miała pomóc wielu osobom w tym trudnym czasie epidemii. Coś poszło jednak nie tak i pojawiły się spore problemy w organizacji. Do tego wszystkiego doszedł brak odpowiedzialności ze strony seniorów, którzy przyszli odebrać darmowe maseczki…

,,Przyszło wiele osób, które nie były w tak trudnej sytuacji. Na miejscu był strażnik miejski, który próbował wpłynąć na tłum, ale sam po prostu nie dał rady. To nauczka dla nas wszystkich i lekcja, że nie zawsze dobre serce i chęci wystarczą, by sprostać potrzebom mieszkańców” – relacjonuje burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski.

Wśród osób chcących odebrać maseczki nie była zachowana odpowiednia odległości. Nie da się tego nie zauważyć na nagraniu. Osoby te zachowują się tak, jakby wirusa nie było.

Na szokującym nagraniu poniżej widzimy tłumy ustawione w ciasnej kolejce. Ciśnie się teraz na usta pytanie: czy posiadanie maseczki ma w ogóle jakiś sens, skoro i tak nie dba się o swoje bezpieczeństwo?