9 objawów związanych z niebezpiecznym niedoborem witamin na skórze

niedobory witamin

Aby zachować zdrową skórę, musisz o nią zadbać. Oznacza to, że musisz odżywić skórę od wewnątrz. Zła dieta może powodować pewien brak witamin, co może mieć negatywny wpływ na twoją skórę.

Sugerujemy więc przyjrzenie się 9 objawom niedoboru witamin, które pojawiają się na skórze:

Sucha skóra – niedobór witaminy A.

Witamina A to rozpuszczalna w tłuszczach witamina odpowiedzialna za tworzenie i utrzymanie zdrowej skóry, zębów, błon śluzowych, tkanek miękkich i tkanek szkieletowych. Niedobór witaminy A może prowadzić do powstawania suchych warg i suchej skóry.

RDA (zalecane dzienne spożycie): 900 mcg / dzień dla mężczyzn i 700 mcg / dzień dla kobiet.

Źródła witaminy A.

Witamina A znajduje się głównie w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego, takich jak frytki, mięso, jaja, wątroba, śmietana itp. Captinoidy to szyszki.

Wysypki skórne – niedobór witaminy B2

Piboflawina bierze udział w wytwarzaniu energii z pożywienia i odgrywa rolę we wspieraniu zdrowej skóry i wzroku.

Niedobór tej witaminy może powodować zaczerwienienie i pękanie w kącikach potu, a także wysypkę skórną. Możesz również mieć zapalenie powiek i wypadanie włosów.

RDA: 1,3 mg dla mężczyzn i 1,1 mg dla kobiet.

Źródła witaminy B2 lub piboflawiny. Aby uzyskać dzienne spożycie witaminy B2, dodaj więcej mleka, zielonych warzyw liściastych, syropu, produktów pełnoziarnistych, jogurtu, białek i białek.

Egzema to niedobór witaminy B3

Aby móc przekształcać tłuszcz, białko i węglowodany w energię, nasz organizm potrzebuje niacyny. Pomaga utrzymać zdrowie naszej skóry oraz wspomaga układ nerwowy i trawienny.

Niedobór niacyny może prowadzić do pelagiki, która charakteryzuje się objawami zapalenia skóry (wyprysku), biegunki i otępienia. Ten stan powoduje swędzenie i swędzenie skóry. Ponadto może prowadzić do obrzęku języka.

RDA: 16 mg / dzień dla mężczyzn i 14 mm / dzień dla kobiet.

Jepela B3 lub niacyna. B3 znajduje się w rybach, jajach, mięsie, produktach pełnoziarnistych, orzechach, pieczarkach, mleku i drobiu.

Wysypki skórne – niedobór witaminy B6

Witamina B6 jest niezwykle ważna dla optymalnego zdrowia twojej skóry. Niedobór tej witaminy może prowadzić do wysypki, która powoduje swędzenie, łuszczenie skóry na wargach i rany w kącikach potu.

RDA: 1,3 mg / dzień dla dorosłych w wieku 19-50 lat; 1,7 mg / dzień dla mężczyzn powyżej 51 lat i 1,5 mg / dzień dla kobiet powyżej 51 lat.

Źródła witaminy B6. Witamina B6 znajduje się w rybach, jajach, drobiu i skrobie warzywach, takich jak ziemniaki.

Zapalenie skóry – niedobór witaminy B7 (biotyna)

Biotyna bierze udział w metabolizmie energetycznym, syntezie glikogenu, syntezie glikogenu i metabolizmie aminokwasów. Ta witamina jest powszechnie stosowana w produktach spożywczych, dlatego jest jej niedobór.

Jednak spożywanie surowych białek jaj, które zawierają białko, które zapobiega wchłanianiu biotyny, może powodować niedobór.

Blada i sucha skóra, łuszczące się zapalenie skóry, wypadanie włosów, utrata apetytu, ból mięśni, osłabienie i nudności to najczęstsze objawy niedoboru.

RDA: 30 mcg / dzień dla dorosłych.

Źródła witaminy B7. Źródła biotyny obejmują wątrobę wołową, apachowy, grzyby, bułkę i żółtko jaja.

Żółta skóra i bielactwo – niedobór witaminy B12

Witamina B12 ma zdolność utrzymywania zdrowej krwi i komórek nerwowych. Bierze udział w tworzeniu twojego materiału genetycznego lub DNA.

Niedobór tej witaminy może prowadzić do takich objawów, jak utrata apetytu, utrata wzroku, zmęczenie i duszność.

Ludzie z niedoborem witaminy B12 częściej zapadają na anemię, stan, w którym organizm nie jest w stanie wchłonąć witaminy B12 z pożywienia i nie jest w stanie wyprodukować jej wystarczającej ilości.

RDA: 2,4 mcg dla dorosłych.

Źródła witaminy B12. Witamina B12 znajduje się głównie w jajach, mleku, frytkach, wątrobie i mięsie. Osobom z niedokrwistością zaleca się stosowanie kropli lub tabletek witaminy B12 w celu leczenia ich problemu. Białe grzyby są wegetariańskimi źródłami B12.

Szkorbut jest niedoborem witaminy C.

Witamina C ma właściwości przeciwutleniające i jest bardzo ważna dla zdrowia twojej skóry. Jest zawarty w syntezie kolagenu, białka odpowiedzialnego za budowę i utrzymanie skóry.

Udowodniono naukowo, że więcej witaminy C może chronić cię przed światłem słonecznym. Z drugiej strony niedobór witaminy C może prowadzić do łuszczącej się, suchej i szorstkiej skóry.

Ponadto może prowadzić do szkorbutu, stanu, w którym organizm nie może właściwie zastąpić kolagenu. Powoduje to takie objawy, jak ból mięśni i stawów, czerwone plamy na skórze, obrzęk i krwawienie dziąseł.

RDA: 90 mg / dzień dla mężczyzn i 75 mg / dzień dla kobiet.

Źródła witaminy C. Witamina C znajduje się głównie w pomarańczach, mango, grejpfrutach i warzywach, takich jak pomidory, szpinak, kalafior i kapusta.

Łuszczyca jest niedoborem witaminy D.

Powszechnie wiadomo, że niedobór witaminy D może mieć negatywny wpływ na zdrowie kości i prowadzić do osteoporozy. Musisz również wiedzieć, że niedobór tej witaminy może przyczynić się do łuszczycy.

RDA: 15 mcg / dzień dla dorosłych.

Źródła witaminy D. Pod wpływem światła słonecznego nasza skóra wytwarza witaminę D. Jednak lepsze działanie słońca może prowadzić do uszkodzenia i uszkodzenia skóry.

Najlepszym źródłem witaminy D są mięta pieprzowa, wątroba i żółtka jaj. Ponadto w diecie należy uwzględnić więcej zbóż i mleka.

Niedobór witaminy E.

Witamina E jest przeciwutleniaczem, który jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o wolne rodniki. Kiedy przekształcamy jedzenie w energię, wolne rodniki naturalnie powstają w naszym ciele.

Niektóre czynniki, które przyczyniają się do powstawania wolnych rodników, obejmują zanieczyszczenie powietrza, zakupy i światło słoneczne. Oznacza to, że witamina E ma ogromne znaczenie w ochronie naszej skóry przed uszkodzeniami słonecznymi, które mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń.

RDA: 15 mg / dzień dla dorosłych.

Źródła witaminy E Suplementy witaminy E obejmują olej słonecznikowy, szafranowy, pszeniczny i agrestowy, taki jak apahic, orzechy laskowe i migdały. Zielone warzywa, takie jak szpinak i bokoli, są również bogate w witaminę E.

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów na skórze, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.