Wszyscy lekarze jednoczą się, aby udzielić światu bardzo ważny apel!

Apel lekarzy

Lekarze są zmuszeni do pracy w nadgodzinach, ponieważ łączna liczba zakażonych osób koronawirusem wynosi już ponad 400 tysięcy i z godziny na godzinę rośnie w zastraszającym tempie.

Szpitale mają do czynienia z sytuacją stopniowego wyczerpywania wyszkolonego personelu. Bez personelu – lekarzy i pielęgniarek bitwa o przetrwanie z koronawirusem zostanie natychmiast przegrana.

Statystyki zakażonych koronawirusem
Źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Lekarze i pielęgniarki bardzo dzielnie walczą aby nas uratować, ale przyznają, że mają już dość patrzenia na ignorancję ludzi wobec koronawirusa. Sporo osób do tej pory nie zdaje sobie sprawy z powagi zagrożenia i nie przestrzega zaleceń – ludzie wychodzą z domu bez koniecznej potrzeby.

Właśnie dlatego lekarze z całego świata apelują i błagają ludzi o pozostanie w domu, aby mogli nadal wykonywać swoją pracę. Tylko tak będziemy mogli wygrać tę walkę!

Wymęczeni medyczni bohaterowie pokazali również ślady po maskach na twarzach po bitwie z koronawirusem.

apel6

Podrażnienia od maseczek

Lekarze zebrali się w jednym momencie, aby przekazać światu to, co jest teraz tak bardzo ważne.

apel1

Zrobili sobie zdjęcia z przesłaniem do ludzi z całego świata.

apel2

Ich hasło na kartkach brzmi: „Zostaję w pracy dla Was. Wy zostańcie w domu dla nas!”

apel3

Leana Wen jest w kampanii Stay Home: Save Lives (Zostań W Domu, Ocal Ludzi), która gromadzi lekarzy, aby zwiększyć świadomość potrzeby pozostania w domu i pozwolić pracownikom służby zdrowia wykonywać swoją pracę. Leana powiedziała:

„Stoimy obecnie w obliczu największego kryzysu zdrowia publicznego w naszym życiu. Ale nie jesteśmy bezsilni wobec wirusa: są rzeczy, które możemy zrobić. Najważniejsza z nich jest dość prosta – jeśli możesz, zostań w domu! ”

apel4

Dystans społeczny jest jedynym sposobem spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a to znaczy, że ​​wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

„Jeśli nie zmienimy teraz naszego zachowania, choroba rozprzestrzeni się szybciej, a nasz system opieki zdrowotnej zostanie przeciążony, co spowoduje znacznie więcej szkód i więcej zgonów”, powiedziała Leana Wen.

apel5

Pierwsze posty z podobnym hasłem pojawiły się również w Polsce.