Jak sprawdzić, czy jesteśmy podsłuchiwani? Wpisz ten kod w swój telefon!

Jak sprawdzić, czy jesteśmy podsłuchiwani?

Każdy z nas zastanawia się często, dlaczego kiedy czegoś szukamy wyszukiwarce, od razu zaczynają się nam wyświetlać reklamy na ten temat?

Korzystając z internetu zostawiamy po sobie cyfrowe ślady, w różnej postaci począwszy od tzw. plików cookies – są to cząsteczki, które pozostawiamy po sobie, następnie są przyczepiane do naszego komputera i krążą z nami po sieci.

Prezentujemy bardzo proste rozwiązanie, za które w sklepach detektywistycznych zapłacimy krocie, a nie są aż tak skuteczne.

Rozwiązaniem są kody USSD czyli komunikacja z naszym operatorem sieci.

Bierzemy telefon do ręki i wpisujemy w miejsce wybierania numeru tel. kod:

*#21#

Po wpisaniu kodu pojawia się stan informacji o tym na jakie numery telefonów nasz telefon jest przekierowany. Jeżeli nie jest przekierowany na żaden numer pojawi się taka oto informacja.

 

Kos USSD

Takich kodów jest znacznie więcej np.:

*#67#

Wpisanie tego kodu pozwoli nam sprawdzić, kiedy prowadzimy rozmowę telefoniczną czy nasze rozmowy są przekierowywane na inny telefon.

*#61#

Kolejny kod USSD, którym sprawdzimy, czy telefon odbierze inna osoba w przypadku jeśli my tego nie zrobimy.

*#62#

Tym kodem sprawdzimy czy ktoś zupełnie inny nie odbiera połączenia gdy nasz telefon jest wyłączony lub jest poza zasięgiem sieci.

#002#

Ważny kod kasujący wszystkie dane powyżej – czyli operator dostanie informację o tym aby nie przekierowywać jakichkolwiek połączeń z naszego telefonu.

Drukarki

Zawracajmy na to uwagę bo to  my jesteśmy strażnikami. Dzisiaj korzystamy z internetu domowego dlatego osłabia się nasze poczucie bezpieczeństwa i wydaje się nam, że np. drukarka stojąca obok komputera jest w pełni bezpieczna. Nagle zapominamy o tym, że taka drukarka zapamiętuje nasze wydruki. Jeżeli klikniemy w złośliwy link i zainfekujemy nasz komputer  to osoba trzecia może połączyć się z naszą drukarką i nasze wydruki, umowy itd. powędrują w niepowołane ręce.

Żyroskop

Oprócz tego, że pomaga pokazać jak jesteśmy ułożeni to również pozwala poinformować o tym czy biegniemy, jakim tempem się przemieszczamy, czy siedzimy, jaki mamy styl życia, czy jesteśmy aktywni. Producenci telefonów bardzo często takie informacje od nas pozyskują. Jeśli połączymy razem informacje z żyroskopu razem z GPS-em (o tym gdzie jesteśmy) to nie musimy już być podsłuchiwani bo to jest już tak naprawdę idealny podsłuch i zbieranie informacji o nas samych.

Możemy to wszystko zminimalizować poprzez nasze bezpieczne działania! Bądźmy świadomi!

Udostępnij tą informację swoim znajomym!