Dlaczego nigdy nie można suszyć prania w pokoju? Jest to niebezpieczne dla zdrowia!

suszenie prania w pokoju

Prawdopodobnie słyszałeś, że nigdy nie należy suszyć ubrań w pokojach, w których mieszkasz, ponieważ parowanie może być szkodliwe dla zdrowia.

Craig Maser z Bolton, który zignorował ostrzeżenia, powiedział, że ma infekcję płuc spowodowaną suszeniem ubrań w domu.

Miał poważne problemy z płucami z powodu zarodników pleśni spowodowanych suszeniem ubrań na grzejniku w jego salonie.

„Rozpocząłem leczenie dopiero wtedy, gdy zdiagnozowano u mnie przewlekłą chorobę płuc, a specjalne leki zostały przepisane w celu zwalczania infekcji grzybiczych” – powiedział ojciec trojga dzieci.

Lekarz powiedział mu, że jego stan może się pogorszyć, dlatego przestał suszyć ubrania w pomieszczeniu przez ostatnie 12 miesięcy. Zauważył wielką poprawę zdrowia.

Jego doświadczenie jest jednym z wielu, które się wyróżniają. Eksperci ostrzegają, że suszenie w pomieszczeniu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Ubrania zainstalowane na grzejniku mogą zwiększyć poziom wilgotności w domu nawet o 30 procent i stworzyć idealne warunki do rozwoju zarodników pleśni.

Jeden stos prania zawiera prawie dwa litry wody, która odparowuje do pomieszczenia.

Większość z nas nie jest podatna na infekcje, które mnożą się w tych wilgotnych warunkach lub mają zdrowie, które pomaga zwalczać im infekcje.

Jednak pacjenci z astmą mogą mieć problemy z kaszlem i trudnościami w oddychaniu, a osoby z osłabionym układem odpornościowym, takie jak osoby poddane chemioterapii, a także chore na AIDS i choroby autoimmunologiczne, mogą mieć infekcje grzybicze.

Jest to stan, który może powodować nieuleczalne i czasami śmiertelne uszkodzenie płuc – powiedział profesor David Denning, który zaleca suszenie prania na ulicy lub w suszarce, z dala od sypialni i salonu.