Wbiła plastikowe widelce w ziemię. To natychmiast rozwiązało problem

Wiosna to okres, kiedy mnóstwo czasu spędzamy w ogródkach i ogrodach. Możemy wykreować naszą przestrzeń a potem pochwalić się efektami przed znajomymi i rodziną. Miło jest wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu i odpoczywać w zadbanym ogródku. Jeśli masz do wykonania jakieś prace w ogrodzie, ale nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy na narzędzia mamy dla Ciebie 15 ciekawych pomysłów. Przeszukaliśmy internet, aby znaleźć genialne triki do tworzenia własnych narzędzi ogrodowych, oto niektóre z naszych ulubionych.

Ochroń sadzonki przed zimnem

Aby świeżo posadzone na zewnątrz sadzonki nie umarzły, można wyciąć dno dzbanka po mleku czy soku i umieścić jego wierzchołek na roślinie, aby utrzymać ją w cieple.

Źródło: Pinterest

Sposób na nabieranie ziemi i ściółki

Wytnij jak na zdjęciu dno plastikowego dzbanka po mleku, używaj go jak „łyżki” do nabierania z worka ziemi lub ściółki.

Źródło: Pinterest

Przenieś z łatwością ciężkie przedmioty

Czy masz ciężkie przedmioty, które musisz przetransportować w inne miejsce w swoim ogrodzie? Umieść np. worki z ziemią czy ściółką na sporym kawału materiału i przeciągnij je przez trawę.

Źródło: Pinterest

Konewka

Zrób kilka otworów w nakrętce plastikowego dzbanka po mleku lub soku, napełnij go wodą, zakręć, przechyl „do góry nogami” i podlewaj rośliny.

Źródło: makeit-loveit.com 

Beczka z wodą

Zminimalizuj zużycie wody, zbierając deszczówkę i używając jej do nawadniania ogrodu. Możesz zrobić beczkę z wodą na deszcz, z kosza na śmieci.

Źródło: listotic.com 

Łopatka

Rozcinając w odpowiedni sposób dzbanek z mleka, możesz stworzyć łopatę albo narzędzie, które zbierze nadmiar gleby.

Źródło: curbly.com 

Ochrona przed mrozem

Użyj starego kocyka lub kołdry, aby chronić rośliny przed mrozem.

Źródło: bradstropicalparadise.blogspot.com 

Przymocuj roślinę

Potnij stary ręcznik na paski i użyj ich do podwiązywania roślin, materiał ręcznika będzie dla nich łagodny.

Źródło: bhg.com 

„Ochraniacze” przeciw gąsienicom

Wytnij dno pojemnika z jogurtu i umieść go na młodej roślinie, aby chronić ją przed gąsiennicami i innymi drapieżnikami.

Źródło: bhg.com

Znaczniki ogrodowe

Do korków po winie wsadź lub przyklej patyczki, użyj czarnego markera, i napisz na korkach nazwę rośliny, wbij w ziemię. Na pewno nie pomylisz ziół i innych sadzonek.

Źródło: cambriawines.com 

Zwalczanie szkodników

Umieścić plastikowe widelce wokół, lub między grządkami w ogrodzie, aby odstraszyć króliki, koty i inne szkodniki.

Źródło: listotic.com

Mszyce pod kontrolą

Chroń przed mszycami pomidory umieszczając żółty kubek (przyciąga je do żółtego) wbity na kołek. Możesz go zabezpieczyć gwoździem, aby nie spadł. Zwilż kubek wazeliną na zewnątrz. Mszyce nie będą mogły uciec, przylgną do lepkiej powłoki kubka, a nie do roślin.

Szklarnia

Szklarnie to świetny sposób na posiadanie zdrowych i silnych roślin, bez obaw o ich bezpieczeństwo. Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na zakup szklarni. W sieci Istnieją dziesiątki niedrogich sposobów ich wykonania.

Źródło: apieceofrainbow.com 

Jeśli tekst okazał się przydatny dla Ciebie lub Twoich znajomych, udostępnij.