Spodnie z dziurami czy raczej dziury ze spodniami… Podobno to najnowszy modowy trend.

Trendy przychodzą i odchodzą. Są takie, które oglądamy w sklepach i na ulicach nie dłużej, niż przez kolekcję, ale bywają i takie, które potrafią zadomowić się na dłużej. Czy tak będzie z dziurawą odzieżą?

Nie jest to zupełna nowość. Podarte ubrania mieliśmy okazję nosić falami w latach 60, 70, 80 a nawet 90- tych, kiedy to była symbolem buntu, przeciw ładowi i uporządkowaniu charakterystycznemu w danym okresie. Młodzieżowe subkultury ostrego rocka kochały wyróżniać się niegrzeczną, podartą, jeansową odzieżą podkreślającą ich nonszalancję i niezgodę.

Tym razem źródło trendu jest zupełnie inne. Odzież z dziurami nie jest efektem rozdarcia, czy choćby celowego efektu poszarpania w domowym zapleczu. Ona jest na ten efekt wystylizowana i zaprojektowana. Takich ubrań nie prujemy, kupujemy je dziurawe.

Rosnącą popularność zawdzięczają one celebrytkom. Lady Gaga, Kim Kardasian czy Beyonce jak widać uległy tendencji i skutecznie je promują.

CapitalFM.com (Lady Gaga), AKM-GSI via Daily Mail (Kim Kardashian), and Splash via Mirror (Beyonce)

Sklepy są pełne podartej odzieży. Jak widać to, co do niedawna lądowało w koszu, aktualnie może swobodnie wrócić na wieszaki i stać się hitem w twojej szafie.

JP Mortel Fajura (Facebook)

Niektórzy wzięli sobie jednak aktualne trendy trochę, jakby zbyt mocno, do serca.

Ta młoda dama wygląda jak narzeczona Edwarda Nożycorękiego.

Youlike- คลิปเด็ด (Facebook)

Najdziwniejsze jest jednak to, że taka odzież może być naprawdę luksusowa. Koszulka na zdjęciu poniżej kosztuje 1 650 dolarów!

6am-mall.com

Producenci mają teraz niepowtarzalną okazję wyprzedać wszystkie odpady produkcyjne, brakujące szwy, niedoszycia, skazy, jako pełnowartościowe towary. Może więc trend był dobrze przemyślany i skalkulowany?

Jednego nie można takiej odzieży odmówić. Paradoksalnie jest bardzo sexy. Trochę zakrywa, trochę odkrywa. Jeśli nie pokazuje zbyt wiele, zostawia jeszcze sporo miejsca dla wyobraźni.

Co sądzisz o tendencji kupowania dziurawych ubrań? Uważasz, że to ciekawa moda? Czy sądzisz, że zagości na dłużej?

Podziel się komentarzem i nie zapomnij udostępnić znajomym na facebooku.