Lekcje odwołane do końca roku szkolnego? Minister odpowiada!

Lekcje odwołane do końca roku szkolnego

Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zadają sobie w głowie miliony pytań. Z powodu pandemii lekcje w szkołach i zajęcia na uczelniach wyższych zostały zawieszone.

Co z uczniami? Jak opanują materiał, który był przygotowany dla nich na ten rok szkolny? Czy będzie on powtarzany? Co z maturami? Pytań nie ma końca. Polski rząd stara się jak najlepiej rozwiązać ten problem.

Minister Edukacji w odpowiedzi dla TVP1 stwierdził, że ma już pewne plany dotyczące dalszego nauczania. Na kanale Ministerstwa Edukacji Narodowej na Youtube możemy obejrzeć film, na którym Dariusz Piontkowski rozwiewa różne wątpliwości Polaków.

Nikt z nas nie spodziewał się tego, że aktualny rok szkolny będzie tak wyglądał. Co zrobić w tej sytuacji? Czy pojawi się nauczanie zdalne? Wszystko na to wskazuje.

Minister zdrowia tłumaczy, że niebawem pojawi się nowe rozporządzenie mające regulować zdalną formę nauczania. Pozwoli to na prowadzenie zajęć i ocenę uczniów bez względu na odległość. Dlatego też możliwa będzie kontynuacja programu na ten rok szkolny. Nauczyciele są powoli przygotowywani na prowadzenie lekcji zdalnych, które są obowiązkową formą nauczania.

Jeżeli uczniowie nie mają dostępu do Internetu, szkoła będzie musiała zagwarantować materiały pocztą lub kurierem.