Każdego razu, kiedy wychodzisz z domu zostaw w ogrodzie łyżeczkę cukru – sprawdź jakie to ważne!

Istnieje przekonanie że ludzie nie lubią bardzo owadów a w szczególności pszczół i os. Boją się ponieważ pszczoły mogą boleśnie użądlić. Tym bardziej boją się ich ludzie którzy mają uczulenie na jad pszczoły.

Jednak nie wiemy tego od dziś że pszczoły to bardzo pożyteczne owady.Mamy wiele korzyści z tego że w naszym świecie są pszczoły i zapylają kwiatki i nie tylko.

Niestety populacja pszczół z roku na rok maleje. Jest to bardzo niepokojące zjawisko. Dla ludzi oznacza to katastrofę ekologiczną.To dzięki pszczołom mamy pożywienie. Byłby bardzo źle gdyby pszczoły wymarły, a właśnie to i grozi w obecnych czasach. Bardzo trudno nam sobie wyobrazić jak wyglądałoby nasze życie bez tego pożytecznego owada. Dlatego od kilku lat trwa kampania wspierająca każde pozytywne działanie a rzecz pszczół.Tak naprawdę życie tych pracowitych owadów jest w naszych rękach!!

Jak wiadomo pszczoły znikają z powodu pryskania środkami chemicznymi, a także powodem ich wymierania jest rozwój gatunków które są ich wrogiem. Nie pozwólmy aby ten potrzebny nam do życia owad umierał, bo każdy z nas może wpłynąć pozytywnie na ich obecność w przyrodzie.

Brytyjski zoolog David Attenborought (92 l.) znany z prowadzenia programów przyrodniczych, zabrał ważny głos w tej sprawie:

„Jeżeli znikną pszczoły z naszego świata ludziom pozostanie 4 lata życia” są to słowa Davida Attenborougha z Facebooka

Ten prosty komunikat powinien nam dać wiele do myślenia, a przede wszystkim uświadomić nam że nie możemy być obojętni wobec sytuacji pszczół na naszej planecie.

Dlatego każdy bez wyjątku powinien mieć wpływ na los tych owadów.

Oto sposób jak walczyć o życie pszczół, pomagając im w prosty sposób

Mieszamy cukier z wodą i zostawiamy na łyżeczce w ogrodzie. Ta metoda pomoże im żyć. Zmęczona pszczoła która napije się roztworu wody z cukrem wraca do życia, pomagasz jej przeżyć.

Projektując swoje ogrody, pomyślmy o pszczołach które uwielbiają kwiaty, nie sadźmy iglaków, one nie są pożyteczne dla pszczół. Bierzmy pod uwagę to że pszczoły potrzebują pyłku kwiatowego.Im więcej mamy w ogródku kwiatów tym bardziej uratujemy więcej pszczół.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z bliskimi, niech każdy będzie świadomy jak można w łatwy sposób uratować życie pszczół!

Źródło: https://en.stories.newsner.com/news/why-you-should-always-put-a-spoon-of-sugar-in-your-backyard-before-leaving-home/