Kasia Dowbor zdradza jak dostać się do programu 'Nasz nowy dom’. Nie sądziłam, że tak to wygląda!

„Nasz nowy dom” to program, który spełnił już wiele marzeń o normalnych warunkach bytowych rodzin żyjących w zaniedbanych, zniszczonych, starych domach.

Rodziny żyjące w niedostatku nie mogą sobie pozwolić na gruntowny remont, który kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego stan budynków stale się pogarsza a wraz z nim warunki mieszkalne rodziny, często z małymi dziećmi.

Zasady zakwalifikowania się do programu są proste. Pani Katarzyna na łamach Plotek.pl odsłania kulisy „castingu”:

Na początek trzeba wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie Telewizji Polsat w zakładce „Nasz nowy dom”. Nie możemy wybrać kogoś, kto nie ma swojego mieszkania, mieszka w lokum gminnym czy służbowym. Zgłoszenie jest później weryfikowane przez produkcję. Jeśli wszystko jest w porządku, ekipa jedzie na wizję lokalną. W ekipie jest nasz szef budowy i architekt, którzy muszą dany dom zakwalifikować do programu. Gdy przyjeżdżamy i na miejscu się okazuje, że dom ma 300 metrów kwadratowych, wyremontować go nie możemy. Mamy określoną kwotę do wydania i gdybyśmy ją przeznaczyli tylko na jeden duży dom, zabrakłoby dla innych.

Dlatego nie wystarczy samo zgłoszenie. Ekipa weryfikuje na miejscu czy rodzina jest w rzeczywistej potrzebie i nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużym obciążeniem jak remont domu i zakup sprzętów warunkujących godne warunki życia.

Zwykle wybrana rodzina jest zaskoczona, bo do końca nie wie, czy na pewno przyjadę. Jest moment takiego „wow”, które objawia się albo łzami i przytulaniem, albo konsternacją. Ja muszę się jeszcze zorientować, jaka jest sytuacja rodziny. I dopiero wtedy podejmuję ostateczną decyzję. Prace w jednym domu trwają pięć dni. Ja jestem na miejscu przez cały ten czas, raz na budowie, a raz spełniając inne marzenia gospodarzy.

Pani Kasia dementuje pogłoski o tym, że program jest wyreżyserowany. Bohaterowie są autentyczni, czas trwania remontu i towarzyszące wszystkiemu emocje są prawdziwe. Program cieszy się dużą popularnością a pieniądze przeznaczone na realizację przynoszą wymierny skutek potrzebującym bohaterom programu.

Program „Nasz nowy dom” pomógł już ponad stu rodzinom.

Czy podoba Ci się program. Uważasz go za wartościowy i potrzebny?