11 trików ułatwiających życie każdej kobiety. Żałuj, że nie znałaś ich wcześniej!

Każda z nas chce wyglądać pięknie. Wkładamy w to dużo wysiłku i nie lubimy kompromisów. Chętnie poznajemy sztuczki i metody, które ułatwią nam te starania.

Niżej jedenaście sprytnych sztuczek, które ułatwia dbanie o siebie każdej kobiecie.

1. Alternatywa żelu do brwi

Zamiast żeli do brwi można użyć zwykłego sprayu do opalania. Spryskaj nim starą szczoteczkę do rzęs i wyczesz uzyskując ładny, naturalny efekt.

2. Wybielanie paznokci

Jeśli używasz ciemnych lakierów to dobrze wiesz, że mogą one zabarwiać odcień paznokci na żółtawy. Aby przywrócić im ładny wygląd, nasącz wacik w soku z cytryny, połóż na paznokcie, owiń je folią i zostaw na 10-15 minut.

3. Termin przydatności otwartego produktu

Większość firm informację o dacie przydatności po otwarciu, podaje na opakowaniu. Przy pierwszym użyciu zapisz od razu datę na produkcie flamastrem, unikniesz przykrych niespodzianek.

4. Krople do oczu uratują wyschnięty tusz

Tusze mają to do siebie, że zanim zostaną całkiem zużyte prędzej wysychają. Czy wiedziałaś, że zwykłe krople do oczu lub płyn do soczewek skutecznie przywrócą im wilgotność oraz wszystkie właściwości?

5. Idealny manicure

Jeśli dookoła paznokcia posmarujesz skórę wazeliną lub balsamem do ust, zapobiegniesz wyciągnięciu lakieru poza paznokieć. A nawet jeśli to się zdarzy, wystarczy delikatnie usunąć nadmiar lakieru, a manicure na paznokciu pozostanie idealny.

6. Ochrona kosmetyków w podróży

Wystarczy, że umieścisz zwykły wacik w pudełeczkach różów, cieni, pudrów, a zapobiegnie on uszkodzeniom powierzchni narażonych na wstrząsy podczas podróży.

7. Tarka do mycia pędzli

Pędzle łatwiej umyć pocierając je o chropowatą, ale delikatną powierzchnię. Taką tarkę można wykonać samemu. Potrzebna jest plastikowa płytka, na której gorącym klejem należy nałożyć wzorki. Stworzą lekko chropowatą powierzchnię. Odrobina detergentu i pocieranie pędzla o płytkę, pozwoli szybko je wyczyścić.

8. Olejek dla dzieci zamiast pianki do golenia

Wiedziałaś, że olejek świetnie zastąpi piankę? Złagodzi podrażnienia i poprawi nawilżenie skóry.

9. Ulga dla stóp

W celu przywrócenia stopom gładkiej i miękkiej skóry, przygotuj mieszankę z następujących składników:

2 szklanki ciepłej wody
1 szklanka octu
1 szklanka płynu do płukania ust

Wymocz w niej stopy przez jakieś 20 min.

10. Elektryzujące się włosy

Twoje włosy fruwają i nie sposób ich ujarzmić? Użyj zwykłych chusteczek do suszarki. Przeciągnij wzdłuż całej długości włosów.

11. Sztuczka ze szminką

Po nałożeniu usuń nadmiar szminki wkładając do ust palec. Wyrównać kontur możesz używając korektora.