Mocz stopy w occie tylko raz w tygodniu – szybko zauważysz, jak uciekają przed tobą choroby

stopy w occie

Zgodnie z chińską refleksologią nasze stopy mają naturalne strefy energetyczne związane z określonym organem w naszym ciele. Oznacza to, że dzięki nim możesz oczyścić swoje ciało, pozbyć się toksyn i poprawić ogólny stan zdrowia.

Jedną z takich procedur jest kąpiel stóp w occie jabłkowym.

Kąpiele z octem jabłkowym od dawna stosowane są w celu odchudzania, łagodzenia problemów trawiennych, pozbycia się chorób układu oddechowego i poprawy stanu skóry. Nasze stopy są codziennie narażone na liczne drobnoustroje, a brak natlenienia powoduje infekcje, modzele, oraz sprawia, że ​​kończyny są suche i szorstkie.

Ocet jabłkowy zawiera biologicznie aktywne związki, które zabijają bakterie i mikroby. Dlatego jest to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków na wiele problemów zdrowotnych.

Eliminuje nieprzyjemne zapachy, leczy infekcje grzybicze, zmiękcza skórę, poprawia jakość skóry i wiele więcej. Ponadto jest bardzo prosty i łatwy w użyciu.

Kąpiel stóp w occie jabłkowym

Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać wodę, a gdy się ogrzeje, wlej ją do miednicy i umieść w niej stopy. Dodaj szklankę octu jabłkowego i kilka kropli swojego ulubionego olejku eterycznego (takiego jak lawenda). Trzymaj stopy w tej mieszance przez 30 minut – i gotowe. Wykonaj tę procedurę raz w tygodniu, a natychmiast zobaczysz różnicę.

Aby pozbyć się pryszczów, powinieneś trzymać stopy w mieszance równych części octu i wody przez 45 minut, a następnie pocierać pięty pumeksem.

Jonowa kąpiel stóp

Możesz także użyć jonowej kąpieli stóp do detoksykacji. Musisz użyć ciepłej wody, aby otworzyć pory i sól jako środek przeciwzapalny i ściągający. Jony są wchłaniane przez nogi, a twoje ciało pozbywa się toksyn. Jeśli woda staje się ciemna, oznacza to, że wynik został osiągnięty.

Istnieje kilka odmian tej kąpieli:

Przepis na kąpiel z solą

Składniki:

  • 1 szklanka soli Epsom (sól angielska lub siarczan magnezu);
  • 1 szklanka soli morskiej;
  • 2 szklanki sody oczyszczonej;
  • olejki eteryczne – kilka kropli (opcjonalnie).

Instrukcja:

Rozpuść sól w gorącej wodzie. Niech ostygnie, następnie dodaj ciepłą słoną wodę do umywalki, a następnie wlej ocet jabłkowy. Dodaj olejki eteryczne. Trzymaj stopy przez pół godziny. Pamiętaj, że po kąpieli możesz czuć się zmęczony i słaby, ale oczyści twoje ciało i zwiększy poziom magnezu.

Przepis na kąpiel z gliną

Składniki:

  • 1/2 szklanki gliny bentonitowej;
  • 1/2 szklanki octu jabłkowego;
  • 1/2 szklanki soli Epsom;
  • olejki eteryczne – kilka kropli (opcjonalnie).

Instrukcja:

Rozpuść sól w gorącej wodzie, a następnie dodaj olejki eteryczne. Wymieszaj glinę i ocet jabłkowy z niewielką ilością wody, nie używaj metalu do mieszania. Na koniec dodaj mieszaninę do wody i trzymaj w niej stopy przez około 20 minut. Ta kąpiel detoksykuje twoje ciało i podnosi poziom magnezu.

Przepis na kąpiel tlenową

Składniki:

  • 2 szklanki nadtlenku wodoru;
  • 1 łyżka suchego imbiru w proszku;

Instrukcja:

Napełnij wannę gorącą wodą i dodaj suszony imbir i nadtlenek wodoru. Leż w łazience przez pół godziny. To uspokoi twoje ciało i pomoże usunąć wszelkiego rodzaju podrażnienia i alergie.

Jak widać, do detoksykacji możesz użyć niedrogich, ale skutecznych i naturalnych środków, które są sprzedawane na każdym kroku.

Artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia!