Tylko 2 jajka uwolnią cię od bólu kolan i „naprawią” stawy.

jajko na kolana

Kolano jest jednym z najważniejszych stawów w naszym ciele. W rezultacie kość udowa, strzałkowa i rzepka pozostają razem i mogą się przesuwać, tworząc różnorodne ruchy, takie jak bieganie, chodzenie, siedzenie i wiele ruchów, które wykonujemy w naszym codziennym życiu.

Zużycie kolan może powodować różne niedogodności. Najczęstsze to ból i zapalenie, ale może również prowadzić do utraty mobilności. Stąd znaczenie ich wczesnego leczenia. Jeśli to zrobimy, będziemy w stanie uniknąć najgorszego, a może nawet nieodwracalnego uszkodzenia stawu.

Ból kolana: Wyeliminuj go na zawsze dzięki naturalnej recepturze

Na szczęście istnieją naturalne składniki, które pomagają nam złagodzić ból kolana bez konieczności przyjmowania leków i za pomocą zaledwie dwóch jaj.

Z drugiej strony musimy pamiętać, że ta część ciała utrzymuje 80% naszej wagi. Inne czynniki, które mogą znacząco wpłynąć na zużycie tego stawu to: nadwaga, urazy, przeciążenie, apetyt lub uszkodzenie.

Składniki:

– 2 żółtka;
– dwie łyżeczki soli;
– elastyczny bandaż.

Metoda przygotowania:

Przygotuj żółtka, następnie dodaj sól i dobrze wymieszaj.

Jak korzystać:

Zanurz bawełnianą kulkę w mieszance i połóż ją na obolałym kolanie, używając elastycznego bandaża do zabezpieczenia waty.

Pozostaw wacik na kolanach na dwie godziny, a następnie możesz go usunąć.

Używaj tych kompresów co najmniej 4 razy dziennie.

Jak to działa?

Sól jest bogata w magnez. Wchłanianie przez skórę pomaga zmniejszyć stan zapalny, co zmniejsza ból. Z drugiej strony żółtko jaja jest bogate w białka i minerały, które mogą przenikać przez naszą skórę i wzmacniać tkanki, więzadła i kości w okolicy.

Innym przydatnym sposobem na złagodzenie bólu kolana jest umieszczenie okładu z lodu. Możesz nakładać lód na chore kolano 4 lub 5 razy dziennie.

Alternatywnie możesz delikatnie masować kolano olejkiem musztardowym. Musztarda to przyprawa, która udowodniła swoją skuteczność w poprawie krążenia krwi. Aktywując krążenie krwi w tym obszarze, lód pomoże złagodzić stany zapalne, a zatem ból zniknie.