Żona nie zgadza się na odłączenie męża od respiratora. Ten budzi się po 3 miesiącach i mówi…

Dzień 11 lipca 2011 roku zmienił życie nowożeńców Matt’a i Danielle Davis na zawsze.

Podczas gdy Matt jechał na swoim motocyklu, uderzył w samochód zaparkowany w niedozwolonym miejscu…

MattDavisRecovery

Przez 9 dni lekarze walczyli o jego życie. Jednak nie mieli dla Danielle dobrych wieści. Matt doznał poważnego uszkodzenia mózgu i dawali mi jedynie 10 % szans na odzyskanie przytomności. Zasugerowali nawet odłączenie go od maszyn podtrzymujących funkcje życiowe.

Danielle nie zgodziła się!

MattDavisRecovery

,,Lekarze zasugerowali, aby usunąć aparaturę podtrzymującą życie i pozwolić mu odejść. Miał się nie obudzić. Ja chciałam dać mu więcej czasu… Tak naprawdę nie mieliśmy nawet szansy, aby na dobre rozpocząć wspólne życie… – opowiada Danielle.”

MattDavisRecovery

,,Wierzyłam. Ja wiedziałam, że Bóg nam pomoże, modliłam się. Wiedziałam, że On naprawdę może to uczynić, że to nie jest zbyt wiele dla Niego.”

Kobieta opiekowała się cały czas mężem. Po 3 miesiącach wybudził się ze śpiączki i po pewnym czasie dało się zauważyć postępy jakie robi. Gdy Daneille zabrała go do domu zajmowała się nim 24/7. Karmiła go przez sondę, zmieniała pieluchy, myła i należycie pielęgnowała jego ciało aby zapobiec pojawieniu się odleżyn.

MattDavisRecovery

W końcu stan Matta zaczął się poprawiać. Bliscy zauważyli nawet, że próbuje mówić. W końcu udało mu się wypowiedzieć:

,,Próbuję!”

Kolejne 3 miesiące spędził na intensywnych ćwiczeniach i rehabilitacji gdzie jego stan uległ znacznej poprawie. Po powrocie zaczął rozmawiać, śpiewać, żartować, jeść oraz pić. Mógł nawet sam korzystać z łazienki, jedynie z niewielką pomocą żony.

MattDavisRecovery

Prócz kłopotów fizycznych miał ogromne problemy z pamięcią. Nie pamiętał swojego związku, ślubu i wielu innych wydarzeń z przeszłości. Teraz walczy o powrót pamięci.

Matt jest niesamowicie pozytywnie nastawiony do życia. Kocha ludzi, nigdy nie narzeka na to co go spotkało, dużo się uśmiecha, zawsze szuka pozytywnych stron we wszystkim czego doświadcza. Jest też sarkastyczny i dowcipny.

MattDavisRecovery

Teraz, 6 lat po wypadku Matt tak go wspomina:

,,Może nie zawsze go pamiętam, ale nigdy nie będę w stanie go zapomnieć. Wszystko zaczyna się liczyć, gdy masz świadomość, że już nigdy możesz tego nie zrobić, nie przeżyć…”

MattDavisRecovery

Niesamowita historia o prawdziwej, szczerej miłości.

Źródło: lifebuzz