Zabiła gwałciciela swojej córki. Sąd ogłosił wyrok, który zaskoczył wszystkich!

56 – letnia kobieta ujrzała trzech mężczyzn gwałcących jej córkę, nie wahając się postanowiła ją ratować. Wzięła nóż, chciała uniemożliwić mężczyznom gwałt – w konsekwencji jeden z nich został śmiertelnie zraniony.

Wszystko rozegrało się 2 września. Pochodząca z RPA 56 letnia matka usłyszała od znajomej, iż w nieopodal leżącej wiosce Qumbu jej córka jest gwałcona w opuszczonej chacie. Kobieta niezwłocznie się tam udała. To, co zobaczyła zmusiło ją do podjęcia drastycznych kroków. Trzech mężczyzn bestialsko gwałciło jej dziecko. Kobieta wzięła nóż po czym zaczęła ranić napastników, by uratować córkę – tak podaje Times Live.

Rany od noża jednego z mężczyzn okazały się być śmiertelne. Kobiecie postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa i doprowadzenia do śmierci. Sprawą zainteresowały się media RPA oraz międzynarodowe, kobietę nazwano – „Matką Lwicą”. Wszystko wskazywało na to, że otrzyma surowy wyrok.

Wielu ludzi poparło matkę

Powstała kampania, której celem było uzbieranie środków na pokrycie kosztów sądowych kobiety. Bardzo szybko uzbierano kwotę 10 000 dolarów.
„Trauma jaką przeżyła kobieta i jej córka pozostanie na długo. Konieczna jest psychoterapia. Pieniądze, które pozostały z kampanii pokryją jej koszty.” – powiedziała prawniczka kobiety dla Times Live.

Uchylenie zarzutów

Ku zaskoczeniu opinii publicznej Lady Frere – sędzia, która prowadziła tą sprawę oczyściła kobietę z zarzutów morderstwa. Dwaj sprawcy, którzy przeżyli zostali skazani, postawiono im zarzut gwałtu, oczekują w areszcie na wyrok. Matka podczas rozprawy zwróciła się do ludzi, którzy ją popierali, podziękowała im za pomoc i powiedziała, że jest bardzo poruszona wsparciem, które napłynęło z całego świata.
„Byłam jak stary pawian, bez bliskich sercu osób, lecz dziś pokazaliście mi, że nie jestem sama, że są ze mną ludzie, którzy mnie wspierają. Dziękuję!” – powiedziała.

Każda matka zachowałaby się podobnie jak ta kobieta, by ratować swoje dziecko przed takimi zwyrodnialcami. Czy według ciebie wyrok sądu był sprawiedliwy? Koniecznie podziel się swoim zdaniem i innymi!