Policjanci skuli kajdankami chorego staruszka. Zirytowani świadkowie sfilmowali całe zajście.

W ostatnich tygodniach wizerunek policji w oczach obywateli mocno ucierpiał. Najpierw wyszły na jaw nagrania z przesłuchania Igora Stachowiaka, potem nastolatki ośmieszyły policję samodzielnie odnajdując swojego napastnika. Tym razem policjanci skuli w kajdanki starszego, chorego mężczyznę, za jazdę rowerem po deptaku…

Źródło: facebook 

Policja ciężko i długo pracowała na taki wizerunek. Od dawna już nie cieszy się poważaniem i szacunkiem jaki powinna mieć taka instytucja wśród obywateli. Policyjne absurdy są na porządku dziennym, a do służby często trafiają ludzie z przypadku lub protekcji.

Źródło: facebook 

Funkcjonariusze nierzadko nadużywają swoich kompetencji i tak właśnie stało się w tym wypadku, gdy kolejny raz reagują nieadekwatnie do sytuacji. Godna natomiast podziwu jest postawa obywatelska. Obserwatorzy całego zdarzenia nie pozostali obojętni na zajście. Widząc ewidentny brak podstaw do skucia chorego człowieka, który nie miał broni, nie uciekał i w żaden sposób nikomu nie zagrażał, stanęli twardo i odważnie w jego obronie.

https://www.facebook.com/100011930535068/videos/258341761240173/

Jeśli ostatnie wydarzenia niosą jakiś pozytywny aspekt niech nim będzie zwiększona świadomość, że policja jest służbą, w obronie przestrzeni publicznej i winna być funkcją najwyższego zaufania. A jeśli tak nie jest, to obywatele dzielnie się temu przeciwstawią.

Źródło: Facebook