Dziewczynka straciła nogi w strasznym wypadku. Dziś jest milionerką i wygląda tak

To historia o harcie ducha i walce z przeciwnościami.

Los okrutnie doświadczył małą Qiang Hongyan już w wieku czterech lat. Uległa ciężkiemu wypadkowi, w którym straciła obie nóżki. Rodzina dziewczynki była bardzo biedna. Mała Qiang została uwięziona w domu bez możliwości poruszania i kontaktu z rówieśnikami.

Dziadek

Na nieszczęście wnuczki nie mógł patrzeć jej dziadek. Zachęcał dziewczynkę do próby poruszania się. Z przeciętej na pół piłki koszykowej zrobił dla niej ochraniacz. Znalazł uchwyty z płaską podstawą, które pozwoliły utrzymać jej równowagę. Zachęcał wnuczkę do podejmowania prób „chodzenia”.

To nie było łatwe ale Qiang nauczyła się poruszać z pomocą pomysłowego dziadka. W 2005 roku ktoś zrobił zdjęcie w ten sposób poruszającej się, 10-letniej wówczas, Qiang.

Popularność

Zdjęcie obiegło całe Chiny, a potem świat i poruszyło serca ludzi. Zebrane wsparcie finansowe pozwoliło na zakup pierwszych i drugich protez, na których mała Qiang nauczyła się chodzić.

Ale fala zainteresowania minęła, a dziewczynka rosła. Nie tylko potrzebowała nowych protez. Była tak uboga, że jej rodziców nie stać było na finansowanie jej dalszej nauki.

Pływanie

Postanowiła wtedy, że nauczy się pływać, żeby zostać objętą programem dla niepełnosprawnych sportowców. To pozwoliło jej na kontynuowanie nauki.

Sama Qiang opowiadała, że mierzenie się z takim żywiołem jak woda, bez wsparcia nóg, było zadaniem niewyobrażalnie trudnym.

„Dusiłam się i zachłystywałam wodą setki razy, przy każdej próbie utrzymania się na powierzchni.”

Próby podejmowała spędzając każdego dnia wiele godzin na basenie. W końcu się udało. Qiang nauczyła się pływać i szybko zaczęła wygrywać zawody.

Sukces

To otworzyło przed nią nowe możliwości. Mogła kontynuować naukę, zarabiać, odnosić sukcesy.

Prasa z zainteresowaniem donosiła o jej postępach. Stała się obiektem podziwu i inspiracji, ale najważniejsze, że jej historia zwróciła uwagę na problemy niepełnosprawnych w Chinach i zmieniła ich sytuację. Dotąd ten problem w ogóle nie istniał. A niepełnosprawnych traktowano jakby byli czymś gorszym i nie zasługiwali na wsparcie, opiekę czy jakąkolwiek pomoc.

Qiang swoją postawą zrobiła dla nich więcej niż niejedna organizacja czy ruch społeczny.

Dziś Qing ma 22 lata i ogromne sukcesy na swoim koncie. Wygrywa konkursy, zdobywa medale i żyje na poziomie. Wszystko zawdzięcza ogromnej pracy, wysiłkowi i determinacji.

Pokonała tyle przeciwności losu, że nic dziwnego, że stała się idolką Chińczyków. Jest spełnieniem bajki o kopciuszku, tyle, że Qiang nie miała wróżki, która pomachała magiczną różdżką.

Wszystko zawdzięcza sobie i wsparciu ubogiej ale kochającej rodziny.

Podziel się tą inspirująca historią ze wszystkimi, którym się wydaje, że mają ciężko w życiu!