Dziewczynka cierpi na Alopecia areata i straciła włosy. Jej mama wpada wtedy na szalony pomysł.

Jeszcze w styczniu Gianessi Wride Salem, mieszkająca w stanie Utah, straciła wszystkie włosy w efekcie choroby autoimmunologicznej znanym jako łysienie plackowate. Jej matka, Daniella Wride powiedziała, że Gianessi straciła włosy w ciągu zaledwie 3 tygodni. Ich rodzina przeżyła bardzo stresujące chwile. Nie trzeba dodawać, że dla Gianessi to było trudne ale teraz ta żywiołowa 7-latka pokazuje innym jak się nie poddawać.

Źródło: Instagram

12 stycznia Daniela napisała na instagramie:

Hej wszyscy, więc poszliśmy z Gianessi do lekarza. Zdiagnozowano u niej łysienie plackowate. Jest to choroba autoimmunologiczna. Przechodziła grypę żołądka około 1,5 tygodnia, zanim zaczęła tracić włosy. Lekarz powiedział, że ciało Gianessi traktuje mieszki włosa jak wroga i pozbywa się ich. Powiedział, że sposób wypadania włosów, głównie wzdłuż linii włosów z przodu na jej czole, świadczy o łysieniu plackowatym. Ma też egzemę, która najwyraźniej również, w jakiś sposób, jest związana z chorobą. Właściwie nie ma na to lekarstwa.

Źródło: Instagram

Może brać sterydy, ale gdy przestanie włosy wypadną ponownie. Mogą również robić jej zastrzyki sterydowe w skórę głowy. Żadna z tych opcji nie jest dla niej dobra. Jej astma ostatnio się nasiliła. Możliwe, że ma też alergię na psy lub koty czy coś innego teraz. Możliwe, że to jej astma wysyła sygnały do jej ciała, które stara się walczyć atakując włosy. Ona jest nadal jej piękna, zawadiacka, inteligentna i kochana. I jestem szczęśliwa, że ją mam. Teraz będziemy próbować nowych rzeczy i bawić się razem z nią.


Źródło: Instagram

Ta dziewczyna jest pewna siebie i odważna, wspanialsza niż mogłam sobie wymarzyć. Kocham ją bardziej niż cokolwiek innego. 12 Stycznia

Pod koniec stycznia Gianessi nie miała już włosów.

W marcu, szkoła Gianessi obchodzi „dzień szalonych włosów”. Daniela nie chciała, żeby jej córka czuła się w tym dniu źle, więc wpadła na szalony pomysł.

Źródło: Instagram

„W ubiegłym roku miała włosy uczesane w róg jednorożca”, powiedziała. „A w tym zdecydowałyśmy się ozdobić głowę naklejkami”. Daniella pokazała na Instagramie jak fajnie wygląda jej córka.

Źródło: Instagram

„To dzień szalonej głowy! Muszę przyznać, że wygląda absolutnie oszałamiająco” ktoś skomentował instagramowy post Danielli. Ktoś inny napisał:

„Cudownie, wygląda naprawdę bajecznie”

„Mamo, to jest niesamowite!”

Daniela przyznała:

„Jej przyjaciołom też się podobało”

Naklejki Gianessi stały się tak popularne, że nie tylko wygrała konkurs na najlepszą szaloną głowę. Szkoła tak przemianowała ten dzień, żeby nikt więcej nie czuł się wykluczony.

Źródło: Instagram

„Ona chce, aby ludzie czuli się komfortowo. Nieważne kim jesteś, po prostu dobrze się baw i bądź inspiracją dla innych”.

Źródło: Instagram

Choć istnieje szansa, że włosy Gianessi odrosną, jej mama chce, by liczyła się z tym, że być może będzie łysa przez resztę swojego życia. Na szczęście, ona przyjmuje to ze spokojem i mogłaby być wspaniałym przykładem dla innych dziewcząt na świecie, które zmagają się z tym problemem.