Ciężarna sunia miała wyjątkowo wielki brzuch. Gdy urodziła pierwsze szczenię zdębiałam!

Z psią prokreacją bywa różnie. Niektórzy właściciele dbają o reprodukcję i odbywa się ona pod ścisłą kontrolą. Inni sterylizują żeby uniknąć problemów, inni podchodzą do tematu lekkomyślnie i zostawiają sprawy swojemu biegowi.

Bez względu na to, w jaki sposób dochodzi do ciąży, przyszłe psie mamy wymagają wtedy szczególnej troski i opieki ze strony swoich właścicieli. I naprawdę wspaniale jeśli mogą na nią liczyć.

Pipijn, właściciel 3 –letniej Divy rasy Staffordshire Bull Terier, spisał się pod tym względem na medal. Dbał o swoją pupilkę, a kiedy nadszedł ten dzień, po 59 dniach ciąży, dzielnie wspomagał swoją towarzyszkę i nie tylko on. Cała rodzina dzielnie wspomagała Divę.

Gdy Diva urodziła pierwsze szczenię, emocje wszystkich członków rodziny sięgnęły zenitu. Nikt wcześniej nie brał udziału w psim porodzie.

Wszystko zapowiadało, że szczeniąt nie będzie mało ale nikt się nie spodziewał, że Diva skrywa w swoim wielkim brzuchu ich aż tyle!

Gdy się pojawiały kolejne, wszyscy byli coraz bardziej zdumieni i zastanawiali się ile jeszcze ich będzie. Diva urodziła 13 szczeniąt!

Na szczęście psia mama, mimo, że to był jej pierwszy poród, poradziła sobie świetnie. Wszystkie szczenięta urodziły się zdrowe. Wszystkie wraz z dzielną mamą czują się dobrze.

Zobaczcie to niezwykłe nagranie z porodu Divy. Młode są urzekające, a cud życia, który możemy obserwować, przyprawia o ciarki na całym ciele.

Koniecznie podziel się ze znajomymi na facebooku, niech inni też zobaczą te wzruszające chwile.

Źródło, Fotografie: YouTube