Zasady odchudzania, o których dietetycy Ci nie powiedzą. Naprawdę działają!

Reguły odchudzania, o których nie mówi się, ponieważ działają. Jeśli przynajmniej raz w życiu próbowałeś schudnąć (lub przynajmniej sporządzić plan), prawdopodobnie zauważyłeś: Internet jest całkowicie sprzeczną informacją i żadna „modna” dieta nie daje stabilnego rezultatu.

Zwykle te rozbieżności tłumaczą nieuczciwi dietetycy faktem, że „wszyscy ludzie są różni”: mówią, że skoro ci się nie udało, po prostu potrzebujesz innej strategii. Szukaliśmy rekomendacji NAUKOWYCH, testowaliśmy je na sobie, a teraz przedstawiamy je Tobie!

Oto zasady odchudzania, które NAPRAWDĘ działają

1. Zacznij rano od 2 szklanek wody wypitych na pusty żołądek. Możesz dodać kilka kropel soku z cytryny. Pomoże to rozpocząć metabolizm i uratuje Cię przed nadmiernym kalorycznym śniadaniem.

2. Rozpocznij śniadanie 10–15 minut po wypiciu wody. I nie wcześniej niż 20 minut po przebudzeniu! Najlepsze produkty na pierwszy posiłek – jajka na twardo i płatki zbożowe.

3. Jeśli chcesz schudnąć, lepiej nie pić po jedzeniu. Powstrzymaj się od picia przez 30 minut po jedzeniu. Pozwoli to na szybsze wchłanianie.

4. Zapomnij o jedzeniu po szóstej. Idealny czas na obiad zaczyna się 3-4 godziny przed snem.

5. Starannie przeżuwaj jedzenie. To jest ważniejsze niż się wydaje. Im lepiej przeżujesz coś przed przełknięciem, tym szybciej twoje ciało to wchłonie. I w żołądku nie będzie ciężaru!

7. Pamiętaj, że uczucie sytości nie pojawia się natychmiast. Około 20 minut zajmuje mózgowi uzyskanie informacji z żołądka, że jest już pełny. Nie spiesz się.

8. Umieść szklankę wody obok siebie. Niech zawsze będzie na twoich oczach. Szklanka wody w ciągu 1 godziny – to idealna norma!

9. Orzechy – rzecz bardzo przydatna, szczególnie dla mózgu. Ale mają też dużo kalorii. Wystarczy garść na raz!

10. Dietetycy nienawidzą ziemniaków. Ale w rzeczywistości należy je spożywać: produkt nie ma tak wielu kalorii, jak się wydaje. Najważniejsze, żeby go nie smażyć! Gotowane ziemniaki w mundurkach – najlepsza opcja.

11. Chleb z białej pszenicy – naprawdę lepiej nie jeść, ale „szary” lub „czarny”, czyli żytni – możesz i powinieneś!

12. NIGDY nie pij gorących napojów (herbata i kawa) z cukrem! O wiele łatwiej jest zrezygnować z tego, niż się wydaje, a ciało nie otrzyma „dodatkowych” kalorii z napojów!

13. Najlepszy napój dla osób odchudzających się – zielona herbata. Pij 2 kubki dziennie.

14. Spacer jest najlepszym przyjacielem dla twoich stóp. 30 minut dziennie wystarczy, aby uchronić się przed cellulitem i utrzymać normalną wagę, ale i nastrój! Podczas biegania i chodzenia spala się tyle samo kalorii!

15. Uważaj na swoją postawę. Jeśli zawsze utrzymujesz wyprostowane plecy, metabolizm będzie działał szybciej! Jeśli zaczniesz dzisiaj, będzie łatwiej za 2 dni. A za trzy tygodnie zaczniesz chodzić dokładnie bez żadnych problemów!

16. Nie kupuj soków w sklepie. Mają więcej cukru niż witamin! Oczywiście nie należy wierzyć w napisy na opakowaniu: „100%”, „Bez cukru”, „Bez dodatków” itp.

18. Jedz więcej pokarmów zawierających korzystne bakterie dla jelit. Kefir i niesłodzony jogurt są najlepsze.

19. Wstań od stołu, gdy poczujesz, że żołądek jest wypełniony w 80%. Złota zasada!

20. W końcu się przespij! Badania pokazują, że osoby cierpiące na przewlekłą bezsenność jedzą półtora raza więcej niż powinny!

21. Orgazm – minus 500 kcal. Jeśli był bez męża, to minus 300 🙂

22. Uruchom notatnik. Śledź swoją wagę i objętość każdego dnia. Motywuje bardziej niż się wydaje. Twoja „idealna” strategia to zrzucenie 1-1,5 kg na tydzień. Gwarantuje to brak problemów zdrowotnych i brzydkich „rozstępów” na skórze.

23. Gotuj sam. Jedzenie w restauracji to zwykle za dużo soli, przypraw, tłuszczu lub oleju słonecznikowego.

24. Złota zasada normalnego odżywiania: tylko „prawdziwa” żywność, a nie żywność produkowana w fabrykach. Ryba jest koniecznością, konserwy to tabu! Pikle kupione od babć na bazarze są możliwe, tabu to kupione w sklepie. Itp.

Udostępnij ten post swoim znajomym i koniecznie wypróbuj te zasady! Są udowodnione naukowo!