W ilu stopniach ginie wirus COVID-19? Naukowcy alarmują!

W ilu stopniach ginie koronawirus

Koronawirus cały czas jest badany przez ekspertów z całego świata. Dużo czynników wciąż pozostaje niejasnych i trzeba się im przyglądać na każdym kroku.

Wokół koronawirusa krąży dużo mitów, które budzą wśród wszystkich wielkie przerażenie. Są one na bieżąco obalane przez ekspertów. Najważniejsze w tym trudnym dla wszystkich czasie nie ufać wszystkim przypadkowym źródłom wiedzy.

Naukowcy z Francji na czele z profesorem Remim Charrelem dokonali przełomu w myśleniu o koronawirusie. Wyniki ostatnich badań zadziwiły naukowców. To, co do tej pory było brane za pewnik, okazało się nieprawdą – koronawirus nie zginie w taki sposób, jak wszyscy przypuszczają. Wyniki badań zostały opublikowane na blogu BioRxiv.org.

Do tego czasu wszyscy twierdzili, że wystarczy temperatura ok. 50-60°, aby zabić koronawirusa, jednak nic bardziej mylnego – ta temperatura jest za niska!

Robienie prania

Naukowcy umieścili próbki z wirusem w temperaturze 60° Celsjusza. Po 60 minutach wirus dalej dawał oznaki życia i się mnożył! Dopiero w temperaturze 100° Celsjusza wirusa można było unicestwić.

To bardzo ważna informacja, o której każdy powinien widzieć!

Co powinniśmy robić w tym wypadku, kiedy pranie okazuje się być nieskuteczne?

PRASOWAĆ!

Prasowanie maseczki

Kiedy pierzemy maseczki, bardzo ważnym rzeczą jest to, aby po praniu ponownie ją uprasować. To dopiero da nam pewność, że koronawirus został zabity.

Prasowanie da nam 100% pewności – każda temperatura wyższa niż 100 stopni jest śmiertelna dla koronawirusa!

Udostępnij tą informacją swoim znajomym – bądźmy wszyscy bezpieczni!