Każdy kto ma problem z wahaniem ciśnienia krwi, wie ile przysparza ta dolegliwość kłopotów, oraz jaki ma niekorzystny wpływ na organizm.
Ludzie chorujący przewlekle na skoki ciśnienia,zażywają leki aby znormalizować te wahania.
Jeżeli zauważasz że występują u Ciebie skoki ciśnienia, a jeszcze nie są aż tak zaawansowane aby je leczyć, wypróbuj te proste metody obniżające ciśnienie krwi.
Metodę tę można wykorzystać również wtedy kiedy zażywasz leki, ale akurat o nich zapomniałeś.
Metoda ta pomoże Ci przedłużyć czas na uzyskanie pomocy medycznej.
Kryzys nadciśnieniowy
Kiedy mamy nagły wzrost ciśnienia zaczyna boleć nas niespodziewanie głowa.Wg.lekarzy jest to kryzys nadciśnieniowy. Niektórym osobom objawia się to nawet krwawieniem z nosa, pękaniem naczynek na gałce ocznej a także mogą pojawić się problemy ze wzrokiem.
Nagły skok ciśnienia może powodować ból uszu a także ból w klatce piersiowej.
Szybki skok ciśnienia
Szybki skok ciśnienia może być bardzo łagodny w przebiegu, nie wywołując żadnych powikłań. Wtedy poziom ciśnienia szybko powraca do poziomu spoczynku, nie powodując żadnych konsekwencji. Niestety ale może również być niebezpieczny dla zdrowia powodując wiele poważnych powikłań takich jak udar lub ostra niewydolność serca. Dlatego podwyższone ciśnienie nie powinno utrzymywać się zbyt długo, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko powikłań i niebezpiecznych konsekwencji.
Trzeba zapamiętać że metody na obniżenie ciśnienia nie są jedynym lekarstwem na przewekłe stany podwyższonego ciśnienia, jednak w niepokojących sytuacjach, przy niespodziewanym skoku ciśnienia, pomogą je obniżyć.
Punkty
1.Jest to punkt na końcu środkowego palca, trzeba go nacisnąć długopisem lub czymś cienkim oraz przytrzymać minutę, wtedy można szybko poczuć ulgę.
2.Kolejny punkt mieści się na stopach, należy zlokalizować miejsce między dużym , a drugim palcem, przed połączeniem kości. Należy ten punkt dotykać pulsacyjnie. Trzy sekundy nacisku i puszczamy na 5 sekund. Czynność trzeba powtarzać przez 2 minuty.
Ta czynność bardzo dobrze obniża ciśnienie.
Jeżeli spadek ciśnienia nie jest zadowalający trzeba czynność powtórzyć, ale na drugiej stopie.