Olej RIZI wycofany ze sprzedaży!!! GIS alarmuje! Zostały przekroczone dopuszczalne normy

Olej rizi wycofany

GIS wycofuje olej ryżowy RIZI z rynku Polskiego, ponieważ przekroczono wszystkie dopuszczalne normy.

Sanepid ostrzega przed spożyciem oleju z ryżu Rizi. W Austrii podczas kontroli stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. Na podstawie tych badań uznano całą partie oleju z ryżu za produkt niebezpieczny w spożyciu.

Szczegóły wycofanego produktu:

  • Produkt: RIZI OLEJ Z RYŻU 500 ML
  • Imporer: Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading
  • Kraj pochodzenia: Tajlandia
  • Numer partii: RBHSSCO 9A
  • Data minimalnej trwałości: 09.03.2021

Zalecenia dla wszystkich konsumentów

Wszyscy konsumenci, którzy zakupili produkt z tej serii, nie powinni absolutnie go spożywać. Sanepid w Polsce po informacji od holenderskiej firmy (Heuschen &Schrouff Oriental Foods Trading), nadzoruje etap wycofywania produktu z polskiego rynku. Konsumenci powinni wiedzieć że estry glicydowe to silne zanieczyszczenia żywności występujące na najwyższych poziomach rafinowanych olejów. Estry glicydowe są hydrolizowane w glicydzie w przewodzie pokarmowym. Badania potwierdzają że glicyd jest silnym związkiem rakotwórczym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Uwaga❗️Ostrzeżenie: https://gis.gov.pl/bez-kategorii/wycofanie-produktu-pn-rizi-olej-z-ryzu-numer-partii-rbhssco9a/ ? Zagrożenie: Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Austrii stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2779 ± 1034 µg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Austrii uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny. ? Działania: Holenderski podmiot Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading poinformował swoich odbiorców o ryzyku związanym z produktem. Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce. ? Zalecenia dla konsumentów: Konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym w komunikacie numerze partii, nie powinni go spożywać. . . . . . #ostrzeżenie #GIS #żywność #bezpieczeństwo #zdrowie

Post udostępniony przez Główny Inspektorat Sanitarny (@gis_gov_pl)