Naukowiec z Wrocławia rozgryzł koronawirusa – to będzie początek jego końca!

Naukowiec z Wrocławia

Naukowcy z całego świata starają się znaleźć sposób na zabicie koronawirusa. Wielki przełom nie dokonał się w Nowym Jorku, Berlinie, ale we Wrocławiu! Ekipa naukowców z Politechniki we Wrocławiu odkryła w co uderzyć, aby go unieszkodliwić. To może być początek końca tego zgryźliwego wirusa!

– To trop, który pomoże opracować szybkie testy i lekarstwo – powiedział profesor Marcin Drąg (44 l.), który przewodzi badaniami.

Naukowcom pomaga doświadczenie prof. Rolfa Hilgenfelda z Uniwersytetu w niemieckiej Lubece, który pracował w czasie epidemii innego koronawirusa – SARS z 2002 roku.

Profesor Drąg jest autorytetem w dziedzinie biochemii oraz laureatem „Polskiego Nobla”. A teraz dowie się o nim cały świat!

– Dokładnie zbadaliśmy składnik koronawirusa, który odpowiada za jego namnażanie się. Jeśli dowiemy się, jak unieszkodliwić ten enzym, to praktycznie go zabijemy.

Właśnie dzięki temu możliwe będzie opracowanie antidotum oraz bardzo szybkiego testu na koronawirusa, który byłby w stanie dać wynik nawet w 30 minut! – Taki test nie wymagałby podawania żadnych środków ani kłucia, wystarczyłby wymaz ze śliny – wyjaśnia naukowiec.

Ale to nie wszystkie dobre wiadomości. Przebadany enzym nie występuje u ludzi, dlatego leki, które będą miały go zwalczyć, nie zaszkodzą człowiekowi, tylko wirusowi. Profesor udostępnił wyniki swoich badań innym znanym naukowcom całkowicie bezpłatnie! Wszystko po to, by jak najszybciej zatrzymać tą piekielną epidemię.

Źródło: www.wroclaw.pl