Lekarze alarmują! Każda kobieta powinna to wiedzieć!

Mózg kobiety

Nie od dziś wiadomo, że mózg kobiety jest mniejszy od męskiego, jednocześnie przepływ informacji jest znacznie większy.

Nie od dziś jest to przedmiotem badań neurochirurgów, którzy postanowili sprawdzić jak reagują ludzie na brak snu.

Wyniki były szokujące, ponieważ okazało się, że mózg kobiet pracuje na tyle intensywnie, że potrzebuje o wiele więcej czasu na odpoczynek. Z kolei męski mózg z łatwością przełącza się w tryb odpoczynku, a tym samym przykładowo po kłótni, panowie nie mają żadnego problemu z zaśnięciem, podczas gdy panie dalej analizują całą sytuację. W przypadku pań mózg skupiony jest na wielozadaniowości, podczas gdy panowie skupiają się na wykonywaniu jednego zadania w danym czasie.

sen

Zdaniem naukowców kobiety potrzebują znacznie więcej snu, minimalnie jest to 8 godzin. Tylko dzięki temu jest on naprawdę bardzo głęboki, a jednocześnie przynosi regenerację dla organizmu. Przede wszystkim jednak aby sen był efektywny, musi trwać nieprzerwanie 8 godzin. W jaki sposób niewyspanie wpływa na kobietę? Staje się drażliwa, ma problemy z odczytywaniem emocji. Przede wszystkim jednak zainteresowanie drugą płcią słabnie, dlatego jeśli chcemy wzbudzać podziw u pań- dajmy im się wyspać!

Czy waszym zdaniem wyniki się potwierdzają w waszym codziennym życiu? Dajcie znać w komentarzach jak to wygląda u was i koniecznie udostępnijcie znajomym. Muszą to wiedzieć!