Lekarstwo, które wyleczy wszystkie schorzenia

Lekarstwo, które wyleczy wszystkie schorzenia

Drzewa oliwne wraz z owocami i liśćmi już od wieków używane są jako żywność i lekarstwo.

Liście oliwne możemy użyć do leczenia zapalenia płuc, gruźlicy, rzeżączki, wirusowego zapalenia wątroby typu B, grypy, opryszczki, zapalenia opon mózgowych oraz wielu innych schorzeń, ze względu na ich aktywny związek znany jako oleuropeina.

 

Trzeb też dodać, że liście mają korzystny wpływ w leczeniu infekcji pooperacyjnych, grzybów i bakterii ze względu na silne przeciw pasożytnicze, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne działanie oleuropeiny.

Herbata z liści oliwnych wzmocni również nasz układ odpornościowy. Powinna być spożywana tuż po chemioterapii lub w celu złagodzenia stresu.

Przepis na stare remedium z liści oliwnych

Składniki:

  • 20 suszonych liści oliwnych
  • 2 litry wrzącej wody

Przygotowanie:

Zbierz liście na wiosnę i pozwól im samoczynnie wyschnąć. Następnie włóż suche liście do szklanego słoja i trzymaj je w chłodnym i ciemnym miejscu. Weź 15-20 liści i włóż je do wrzącej wody. Gotuj przez 10 minut. Wyjmij liście i pozwól cieczy ostygnąć przez 15 minut.

Dodatkowo możesz dodać miodu lub cytryny. Herbata poprawi twój ogólny stan zdrowi. Zaleca się spożywać ją przez min. 4 tygodnie z rzędu, aby skorzystać z jej wszystkich korzyści zdrowotnych.