Kwiat kasztanowca to cenny lek, który wyleczy żylaki, białaczkę, guzy mózgu oraz zakrzepowe zapalenie żył

Kwiaty-kasztanowca

Jak co roku w maju na kasztanowcach kwitną przepiękne, białe „świece”.

To naturalne zjawisko bardzo ładnie wygląda, ale również może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Kasztanowiec-maj

Dziś dowiemy się, jak korzystać z pachnących kwiatostanów kasztanowych (białych), aby wyleczyć wiele chorób.

Kwiaty kasztanowca

Białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona posiadają flawonoidy, cholinę, puryny, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są bogatym źródłem zdrowia i urody.

Kwiaty mają właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, oraz wzmacniają ściany naczyń włosowatych i zmniejszają lepkość krwi, obniżają ciśnienie krwi, normalizują poziom cholesterolu.

Kwiaty w postaci wywarów lub nalewek alkoholowych mają ogromne zastosowanie w leczeniu chorób serca, chorób wątroby, gruźlicy płuc, duszności, białaczki, reumatyzmu. Nalewkę wciera się w bóle artretyczne i dnawe.

Kwiaty kasztanowca

Ze świeżych i suszonych kwiatów można przygotować lecznicze nalewki, które mogą poprawić wydajność organów.

Co możemy przygotować z kwiatów kasztanowca?

Nalewka na nadciśnienie

Zaczynamy od zalania 50 gramów suszonych kwiatów kasztanowca 500 ml wódki. Odstawiamy na 3 tygodnie w ciemne miejsce, po tym czasie odcedź. Pijemy nalewkę 2 razy dziennie po 35 kropli przed posiłkami.

kasztanowiec właściwości

Nalewka na zakrzepowe zapalenie żył

Do przygotowania nalewki będziemy potrzebowali 3 łyżki surowych, zmiażdżonych kwiatów zalej 0,5 l wódki. Odstawiamy wywar na 2 tygodnie, co jakiś czas potrząsając. Po 14 dniach zwilżamy bawełniany wacik i smaruemyj dotknięty obszar.

Nalewka na ból stawów

20 g suszonych kwiatów i owoców zalej 500 ml wódki. Wcieraj nalewkę w bolące miejsca.

Sok z kwiatów kasztanowca do walki z żylakami

Za pomocą blendera mielimy 300 g świeżych kwiatów kasztanowca i odciskamy sok. Spożywamy 2 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem – weź 25 kropli na 1 łyżkę ciepłej wody.

nalewka z kasztanowca

Trzeba dodać, że skład leków przeciw żylakom zawiera płynny wyciąg z kasztanowca.

Na hemoroidy i wypryski

Zaparzamy 50 g kory, liści i kwiatów kasztanowca w 1 litrze wody. Powstały bulion dodajemy do ciepłej kąpieli.

Maść z kasztanowca na żylaki

Osoby cierpiące na choroby żylne powinny zastosować tą maść. Smarując maścią obolałe miejsca na skórze, możemy szybko usunąć zapalenie i wyeliminować choroby żył.

Krem z kasztanowca

Do przygotowania maść potrzebujemy 5 łyżek kwiatów kasztanowca, które posiekamy, zalejemy 0,5 litrem oleju, gotujemy w wodzie przez 1 godzinę, studzimy i odcedzamy.

Odwar na mastopatię

Odwar na bazie kasztanowca używa się w leczeniu mastopatii (zapalenie gruczołów sutkowych).

Odwar na mastopatię

Dodajemy 8 łyżek suszonych kwiatów do litrowego naczynia, zalewamy wodą – przykrywamy, doprowadzamy do wrzenia, zaparzamy na noc w ciepłym miejscu (owiń kocem lub ręcznikiem). Robimy okłady kilka razy dziennie do ustąpienia objawów.

Odwar na wsparcie leczenia białaczki

Należy użyć kwiatów kasztanowca (bez kolumny). 1 łyżkę suszonych kwiatów zalewamy 200 ml wody, doprowadzamy do wrzenia. Odstawiamy na 8 godzin, po tym czasie odcedzamy. Możemy wypić 1 litr naparu dziennie, ale dawkowanie należy dobierać indywidualnie (przedawkowanie może spowodować drgawki). Leczenie trwa 15-20 dni. Po 10-dniowej przerwie kurację można powtórzyć.

Odwar

Odwar przeciwko guzom mózgu

Napar z kwiatów kasztanowca w tych samych proporcjach jak w naparze na białaczkę jest zalecany w przypadku guza mózgu. Napar przywraca strukturę białka.

Przeciwwskazania:

Kasztanowiec ma wiele drogocennych właściwości, a zwłaszcza w przypadku chorób naczyniowych, jednak należy pamiętać, że kasztan jest przeciwwskazany w przypadku atonicznych zaparć, zapaleniu żołądka, zaburzeń miesiączkowania, słabej krzepliwości krwi, małopłytkowości.

Nie przyjmujemy kwiatów kasztanowca doustnie w przypadku problemów z niedociśnieniem. Gdy przedawkujemy kwiaty kasztanowca możemy dostać drgawek. Gotowe suszone kwiaty kasztanowca możesz kupić w sklepie zielarskim.

Zadbaj o swoje zdrowie, które nie kupisz za żadne pieniądze.

Źródło i zdjęcia: otozh.com.ua