Dwie krople tego olejku zwalczają bóle stawów, wzdęcia i stany zapalne

Olejek

Imbir jest idealnym, domowym środkiem na ulgę w bólu i chorobie lokomocyjnej dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. Nic dziwnego, że olej uzyskany ze świeżego korzenia imbiru ma takie same korzyści zdrowotne.

Olej imbirowy

Olejek imbirowy ma smak pikantny i jest energetyzujący. Pochodzi z ostrego korzenia imbiru. Zioło to ma białe lub żółte kwiaty, wąskie liście w kształcie włóczni. Kłącza są dosyć małe i bulwiaste o cienkiej lub grubej brązowej skórze.

W zależności od odmiany miąższ może mieć barwę białą, czerwoną lub żółtą. Zioło od lat jest cenione za swoje ogromne właściwości kulinarne i lecznicze, szczególnie w starożytnych Indiach, Chinach i Grecji. Jest uważany za podstawowy element medycyny ajurwedyjskiej.

Suszony korzeń imbiru można stosować do przygotowywania suplementów i nalewek, ale także do olejku imbirowego, który ma wiele zastosowań.

Zastosowania oleju imbirowego

Ogromne właściwości przeciwbólowe świeżego imbiru są dziś dobrze wszystkim znane. Możesz użyć oleju miejscowo, aby złagodzić bóle, a także wspomagać prawidłowe krążenie krwi.

Olejek imbirowy ma właściwości rozgrzewające, leczy również problemy z trawieniem, takie jak niestrawność, nudności, poranne mdłości, gazy, biegunka.

Jak działa olej imbirowy?

92% olejku imbirowego zawiera seskwiterpeny, które nadają mu właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i pozostałe właściwości lecznicze. Jeśli chodzi o spożycie zaleca się, aby zasięgnąć konsultacji wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Czy olejek jest bezpieczny?

Olejek imbirowy jest bezpieczny gdyż nie jest toksyczny, chyba że jest stosowany w bardzo silnych stężeniach. Osoby o wrażliwej skórze powinny sprawdzić, czy mają jakiekolwiek reakcje alergiczne, wykonując test płatkowy skóry przed użyciem tego lub jakiegokolwiek innego olejku eterycznego.

Unikaj nakładania olejku imbirowego na obszary skóry, które będą narażone na słońce, ponieważ olejek ten może być fototoksyczny.

Chociaż jest to przydatne w przypadku porannych mdłości, matki karmiące i kobiety w ciąży powinny stosować go ostrożnie. Przed użyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem. Unikaj także podawania go niemowlętom.

Skutki uboczne oleju imbirowego

Nie używaj olejku jeśli jesteś uczulony na korzeń imbiru i skonsultuj się z lekarzem, jeśli bierzesz jakiekolwiek leki. Niektóre potencjalne skutki uboczne tego oleju to: wysypki skórne, nudności, odleżyny i zgaga.