Czy E-papieros może być bezpieczny? Okazuje się że nie. Trzydziestolatek ofiarą e-papierosa.

Ofiara epapierosa

Jaki wpływ ma e-papieros na nasze zdrowie? Badania nad e-papierosami są prowadzone praktycznie cały czas, jednak zdarzają się niebezpieczne wypadki. Przykładem na to może być trzydziestoletni Amerykanin, któremu e-papieros dosłownie eksplodował w ustach. 

Andrew Hall to o nim mowa, przez wybuch stracił siedem zębów i doznał poparzeń twarzy. Z jego szyi zostały wyciągnięte nawet kawałki plastiku. Kiedy to się stało Andrew akurat przygotowywał się do pracy. Nagle E-papieros wybuchł dokonując makabrycznych obrażeń na twarzy Amerykanina. Mężczyzna  korzystał z e-papierosa od roku jak widać nie był to  pierwszy raz. Postępował zgodnie z zaleceniami producenta. 

O całym zdarzeniu Andrew napisał na swoim facebooku. Zamieścił zdjęcia twarzy jaki i również łazienki (umywalki i ścian) w której aktualnie się znajdował podczas wybuchy e-papierosa.

Papieros wybuchł w ustach

Jak to bywa w mediach społecznościowych znaleźli się tacy, którzy nie uwierzyli w całe zdarzenie i zarzucili mężczyźnie kłamstwo. Rozpętała się dyskusja internetowa. W obronie Andrew i na dowód, że takie wypadki się zdarzają stanęli inni internauci, poszkodowani w podobny sposób.  W Nowym Yorku e-papieros eksplodował w ustach mężczyzny rozrywając mu język. Natomiast w Kentucky e-papieros wybuchł mężczyźnie w kieszeni i poparzył mu nogę.

Między 2015 a 2016 roku zgłoszono w Stanach Zjednoczonych ok 66 przypadków wybuchu e-papierosów. W związku z tym Amerykańska Agencja Żywności i Leków ogłosiła warsztaty polegające na testowaniu e-papierosów i wszystkich niebezpieczeństw z nimi związanych. Choć eksplozje zdarzają się rzadko potrafią być bardzo niebezpieczne. Dokładna przyczyna wybuchów e-papierosów nigdy nie jest jasna.