Czosnek z mlekiem – cudowne lekarstwo na astmę zapalenie stawów, kaszel i przeziębienie!

Czosnek w mleku

Mleko połączone z czosnkiem to naturalny antybiotyk. Wydaje się to dziwne połączenie ale warto samemu wypróbowac tą mieszankę aby przekonac sie jakie ma korzystne działanie na nasz organizm.

Naturalne składniki są bardzo popularnymi metodami leczenia różnych schorzeń naszego organizmu, bez stosowania zbędnch środków farmakologicznych.

Przedstawiamy przepis na napój, który ma korzystne działanie na cały nasz organizm.
To nic innego jak połączenie ciepłego mleka oraz czosnku.

Oto składniki napoju:

  • 0,5 ml mleka
  • 10 ząbków zmiażdżonego czosnku
  • 2 łyżeczki cukru
  • odrobinę masła

Przygotowanie:

Do garnka wlać mleko dodać zmiażdzony czosnek postawić na ogniu, poczekać aż się zagotuje, na końcu dodać trochę masła. Kiedy mieszanka zagotuje się dodać cukier i dokładnie wymieszać. Najlepsze działanie ma napój kiedy wypijemy gorący.

Korzyści jakie płyną z zastosowania napoju:

Astma – spożycie 3 ząbków czosnku załagodzi objawy astmy

Zapalenie płuc – pijąc napój mleczny z czosnkiem 3 razy dziennie, załagodzisz zapalenie płuc.

Problemy z sercem – czosnkowy napój obniża poziom cholesterolu LDL, jest to niekorzystny cholesterol , zapobiega tworzeniu się skrzepów, przez co poprawia się funkcjonowanie układu krwionośnego w naszym organizmie.

Zwrócić należy uwagę na to aby mleko wykorzystane do przygotowania napoju było nisko tłuszczowe, bądź odtłuszczone. Napój wtedy będzie miał jeszcze lepsze działanie na problemy sercowe.

Żółtaczka – przy usuwaniu toksyn z organizmu czosnek sprawdzi się idealnie. Okazuje się że czosnek aktywuje enzymy wątrobowe. Wątroba potrzebuje siarki do oczyszczenia organizmu , a czosnek zawiera dużo siarki w swoim składzie. Czosnek ma pozytywny wpływ na stłuszczenie wątroby, ponieważ zawiera ogromne ilości selenu i allicyny. Produkcja żółci jest wzmocniona, a dzięki temu stłuszczenie wątroby maleje.

Picie mleka z czosnkiem przez 4 -5 dni sprawia że żółtaczka zanika.

Zapalenie stawów – codzienne picie napoju czosnkowego zmniejsza objawy artretyzmu, sprawia że ból się zmniejsza oraz zapalenie ustępuje.

Bezsenność – napój ma działanie kojące i uspakajające, wpływa bardzo korzystnie na spokojny sen.

Kaszel – jeżeli do napoju z czosnkiem dodamy kurkumy, wyleczy mieszanka dokuczający kaszel. Czosnek ma działanie antybakteryjne, jest idealnym środkiem przeciwkaszlowym. Natomiast dodając miód, wyjdzie nam znakomity środek wykrztuśny.

Gruźlica – Czosnek w swoim składzie posiada siarkę, wpływa ona bardzo korzystnie przeciwko gruźlicy.

Cholesterol – codzienne picie ciepłego mleka czosnkowego zmniejsza niekorzystny cholesterol LDL, zwiększa się natomiast poziom lipoprotein o dużej gęstości HDL.