7 znaków wysyłanych przez twoje ciało, gdy jesz za dużo cukru

za dużo cukru

Jak mówią, cukier to biała śmierć. Rzeczywiście jest uważany za jedną z najbardziej szkodliwych substancji. Gdy tylko jego poziom we krwi staje się zbyt wysoki, może powodować cukrzycę i inne poważne problemy zdrowotne: choroby sercowo-naczyniowe, problemy z nerkami, a nawet udar.

Niezależnie od tego, czy cierpisz na cukrzycę, czy nie, zawsze należy monitorować spożycie cukru. Ciało zawsze wysyła sygnały, gdy dochodzi do jakichkolwiek naruszeń. Jest 7 pewnych oznak, że w naszym ciele jest za dużo cukru.

1. Ciągłe uczucie głodu

Jeśli jesz sporo pokarmów zawierających dużo cukru, poziom glukozy we krwi gwałtownie wzrasta. Prowadzi to do tego, że nie przenika do komórek. W rezultacie ciało nie otrzymuje niezbędnej energii i prosi o jedzenie. A to może prowadzić nie tylko do cukrzycy, ale także do otyłości.

2. Ciągłe zmęczenie

Oto ta sama sytuacja, co w przypadku głodu. Przy wysokim poziomie cukru we krwi organizm nie jest w stanie prawidłowo przechowywać i przetwarzać glukozy. W rezultacie czujesz się nie tylko głodny, ale także zmęczony.

3. Częste oddawanie moczu

Jeśli poziom cukru we krwi jest wysoki, ciało rozpuszcza krew w płynie wewnątrzkomórkowym, co z kolei prowadzi do częstego oddawania moczu.

4. Choroby zakaźne

Wysoki poziom cukru tworzy sprzyjające środowisko do rozmnażania się drożdży i bakterii. Zakażenia układu moczowego mogą wystąpić zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ale to u kobiet są one częstsze, jeśli poziom cukru jest wysoki.

5. Suchość w ustach

Silne pragnienie i suchość w ustach są pewnymi oznakami, że spożywasz zbyt dużo cukru, ponieważ prowadzi to do odwodnienia. Oczywiście musisz przywrócić równowagę wodną, ale wybierz napoje bez cukru. Idealnie – woda bez gazu. Oczywiście ta wskazówka nie dotyczy gorących dni, kiedy ciało potrzebuje dużo wody.

6. Sucha skóra

Sucha i swędząca skóra to kolejna oznaka nadmiernego spożycia cukru. Nawiasem mówiąc, peeling skóry może wystąpić na tle wszystkich wymienionych w poprzednich akapitach. Więc jeśli zauważysz którykolwiek z sygnałów, a Twoja skóra zacznie swędzić, lepiej jest wykonać testy, aby sprawdzić poziom cukru.

7. Problemy z koncentracją

Jak powiedzieliśmy wcześniej, podwyższone poziomy cukru zapobiegają przenikaniu glukozy, w szczególności do komórek mózgu. Dlatego osoba ma trudności z podejmowaniem szybkich decyzji i generalnie myśli dłużej niż zwykle.

Kontroluj spożycie produktów bogatych w cukier. W ten sposób uratujesz się przed wieloma chorobami i problemami z nadwagą. A jeśli cierpisz na obrzęki, powinieneś również zminimalizować ilość soli w diecie.