5 sposobów na jedzenie, które sprawi, że będziesz się wolniej starzał

Czy za pomocą diety można spowolnić procesy starzenia? Okazuje się, że tak! To co spożywamy, ma ogromny wpływ na to, jak szybko się starzejemy.

1. Fasola i soczewica

Przede wszystkim są one bogate w błonnik ale również białko. Co za tym idzie? Mają ogromny wpływ na poziom cukru we krwi, a tym samym pozwala na budowanie mięśni, odpowiednią dawkę energii, ale przede wszystkim spowalniają proces starzenia.

2. Marchew

Bardzo wiele osób jest zdania, że jedzona regularnie wpływa pozytywnie na wzrok. Przede wszystkim jednak posiada bardzo dużo beta-karotenu, który wpływa na koloryt skóry ale również jest mega silnym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że chroni nasze DNA ale i komórki przed wolnymi rodnikami, czyli automatycznie wpływa na spowolnienie procesów starzenia.

3. Soja

Soja i wszelkie produkty pochodne to przede wszystkim ogromna dawka aminokwasów. W praktyce oznacza to, że przykładowo tofu zawiera między innymi wapń, miedź, magnez, fosfor i cynk.

4. Ryby

Mają o wiele lepszy wpływ na organizm niż czerwone mięso. Przede wszystkim zawierają one zdrowe kwasy tłuszczowe. Koniecznie więc należy już dziś wprowadzić ich więcej do swojej diety.

5. Cytrusy

Posiadają w sobie ogromne dawki witaminy C, która ma właściwości przeciwutleniające. Chronią przed stanami zapalnymi, zawierają substancje spowalniające proces starzenia takie jak flawonoidy.