Pozbądź się raz na zawsze szczurów i myszy: to na pewno zadziała i jest lepszym rozwiązaniem niż pułapka!

Pułapka-na-myszy-i-szczury

Wraz z nadejściem zimy myszy zaczynają się wprowadzać do naszych domów i trudno pozbyć się tych niechcianych gości. Pułapki na myszy nie są idealnym rozwiązaniem, dlatego dzisiaj mamy dla Ciebie wskazówkę. Po prostu przygotuj tę mieszankę i po problemie!

Potrzebujemy:

  • 100g gipsu,
  • 2 łyżki kakao.
Przygotowanie:

Wsyp rozrobiony gips do miski i wymieszaj z kakao oraz wodą. Wlej tę mieszaninę wszędzie tam, gdzie pojawiły się myszy. Myszka cieszy się tym „zacierem”, a po wypiciu plaster twardnieje w żołądku i go zabija. Możesz spróbować wlać do miski trochę wody z tą mieszanką i zobaczyć, co się stanie.

Naturalne sposoby odstraszania myszy

Naturalne sposoby odstraszania myszy

Dla większości ludzi zapach mięty jest przyjemny, kojący i świeży. Jednak ten zapach jest nie do przyjęcia dla myszy. Najłatwiej jest użyć olejku miętowego, który pięknie pachnie w Twoim mieszkaniu i jednocześnie wypędzi myszy z domu. Kontynuuj, nakrapiając kilka kropel oleju na kawałek waty i umieszczając go w miejscu, w którym myszy są przyzwyczajone do przebywania – szczególnie na ścianach, za półkami lub za szafami.

Myszy nie tolerują kapsaicyny

Myszy nie tolerują kapsaicyny

Kapsaicyna to substancja występująca w ostrej papryce – jej największą zawartość znajdziemy w papryce cayenne lub tabasco. Z papryki zrobimy bardzo ostry spray, który szybko i niezawodnie wypędzi myszy z domu. Paprykę drobno siekamy lub wkładamy do robota kuchennego i mieszamy. Następnie wlej 2 do litra wrzącej wody na paprykę. Pozostaw do zaparzenia na 24 godziny, przelej do butelki z rozpylaczem i spryskaj miejsca, w których myszy przyzwyczajają się do przebywania w naszym domu. Po dwóch dniach umyj miejsce, w którym rozpyliliśmy płyn i ponownie go spryskaj. Kapsaicyna jest wyjątkowo niewygodna dla myszy i szybko się od niej ucieka. Pamiętaj, aby podczas pracy z papryką i sprayem nosić rękawice ochronne.

Zwierzęta też pomogą

W walce z myszami bardzo dobrze sprawdzą się koty czy psy. Poczują się niezawodnie i nie spoczną, dopóki myszy z twojego domu nie znikną.