Idealna pułapka na komary. W końcu spokojne zaśniesz!

Pułapka na komary

Kiedy w ogrodzie lub koło domu pojawiają się komary, każdy z nas się od nich odpędza aby uniknąć ukąszenia. Z pomocą przychodzi nam bardzo prosta w przygotowaniu pułapka na komary.

Przygotowana pułapka zwabia owady do jej środka, przez co nie mogą z niej wylecieć i giną topiąc się w wodzie.

Pułapkę na komary warto umieścić w miejscu, w którym większość czasu będziemy przebywać np. przy grillowaniu z przyjaciółmi lub na balkonie. Kiedy przychodzi plaga komarów tak jak to ma miejsce w tym roku, najlepiej ustawić pułapkę na parapecie.

Pułapka na komary

Przygotowanie pułapki na komary

Będziemy potrzebować 1 szklanki wody, 0,5 szklanki brązowego cukru, 1 gram drożdży i 1 butelkę plastikową najlepiej 2 litrową.

Przecinamy butelkę na pół, podgrzewamy wodę i rozpuszczamy w niej cukier. Po wystygnięciu wlewamy naszą miksturę na dół butelki. Następnie do wody z cukrem dodamy drożdże, które samoistnie się rozpuszczą i wytworzą dwutlenek węgla co pozwoli na zwabienie komarów do butelki.

Wierzch butelki umieszczamy lejkiem do dołu i sklejamy ze sobą. Górę butelki pozostawiamy odkrytą. Dokładną instrukcję znajdziesz na poniższym zdjęciu.

Pułapka na komary

Instrukcja pułapki na komary

Jakie zapachy odstraszą komary?

Komary nienawidzą olejków eterycznych więc można je nanieść na skórę lub posadzić na balkonie w doniczkach lub na parapecie.

zapachy odstraszające komary

Koniecznie podziel się tym sprawdzonym sposobem na komary ze swoimi znajomymi.