Wylała wrzącą wodę na przegródki orzecha. Działanie tej nalewki zaskoczyło nawet lekarzy!

orzechy przegródki

Przegrody z orzecha włoskiego – cenny produkt, który może uchronić Cię przed mnóstwem chorób! Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu przestaniesz je wyrzucać.

Czy podczas czyszczenia orzechów włoskich wyrzucacie przegródki orzecha do śmieci? Okazuje się, że w orzechu włoskim nie twarda skorupa, ale cienka wewnętrzna przegroda, którą zwykliśmy wyrzucać, jest po prostu panaceum na wszystkie choroby.

Po pierwsze, jest to dobry sposób na uzupełnienie niedoboru jodu w organizmie. Według obserwacji ekspertów niedobór jodu w organizmie może wywołać rozwój wielu chorób, w tym dysfunkcji tarczycy, mięśniaków, gruczolaka prostaty.

Niedobór jodu często powoduje ogólne osłabienie, drżenie palców, drażliwość, utratę pamięci i wysokie ciśnienie krwi. Niedobór jodu występuje często u kobiet w podeszłym wieku, kobiet w ciąży i karmiących oraz tych, które spędzają dużo czasu przed monitorem komputera.

Łatwa diagnoza. Wystarczy nałożyć na przedramiona kilka pasków waty nasączonej zwykłym jodem. Jeśli rano trudno ci nie znaleźć śladów jodu – organizmowi brakuje jodu. W tej sytuacji właściwości lecznicze przegród orzechowych będą bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej.

Będziesz potrzebował: pół szklanki ekstraktu z przegródek skorupy.

Po wlaniu ich do emaliowanego rondla wypełnij przegródki zimną wodą (2 szklanki) i zagotuj. Zmniejsz temperaturę, pozwól im się kąpać w wodzie przez 10 minut, odcedź schłodzony bulion (kolor przypomina mocno parzoną herbatę) i wypij jeden łyk trzy razy dziennie przed posiłkami.

Czas kuracji wynosi od 1 do 4 tygodni – dopóki okresowo nakładany na skórę jod nie przestanie się wchłaniać. Rezultatem jest poprawa samopoczucia, przywrócenie równowagi psychicznej, normalizacja metabolizmu itp.

Pozbądź się zapalenia spojówek.

Aby to zrobić, ścianki działowe muszą zostać zmielone za pomocą młynka do kawy. Napełnij pół szklanki uzyskanego proszku jedną i pół szklanki zimnej wody i doprowadzając do wrzenia, pozostaw na małym ogniu przez 20 minut. Następnie przecedzić przez kilka warstw gazy.

W rezultacie otrzymasz około pół szklanki ciemnobrązowego płynu, który musisz zwilżyć wacikami i nakładać na kilka minut na powieki przez tydzień.

Oprócz wywaru z przegród orzechowych medycyna ludowa zaleca jego stosowanie w leczeniu gruczolaka prostaty, zapalenia gruczołu krokowego, torbieli jajników.

Aby to zrobić, 2 łyżki przegródek zalać wrzącą wodą (1,5 szklanki) i gotować na małym ogniu przez 20 minut. Pij trzy razy dziennie.

Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem leczenia skonsultować się z lekarzem.