Włóż truskawki do miski z octem – będziesz bardzo zaskoczony!

Truskawki to źródło witaminy C. magnezu, błonnika i wielu cennych witamin.Kiedy pojawiają się w naszych ogrodach w czerwcu, uprzedzają o nadejściu lata.

Kiedy z kolei kupujemy truskawki w sklepach czy marketach, już po paru dniach zaczynają pleśnieć i są bardzo miękkie. Mamy dla Was idealny sposób na to, aby truskawki utrzymały świeżość przez długi czas. Tym sposobem zachowasz świeżość truskawek na wiele dni.

Potrzebujesz do tego:

  • Wodę
  • Biały ocet
  • Miskę
  • Durszlak

Przygotowanie

Przygotuj dużą miskę i wlej do niej pół szklanki białego octu i wymieszaj z dwoma szklankami wody. Wrzuć truskawki do miski i odczekaj kilka minut, aby nasiąknęły. Wtedy to ocet usuwa wszystkie zarodniki grzybów z truskawek dlatego też woda zmienia swój kolor.

W kolejnym kroku przygotuj durszlak i wyłóż go ręcznikiem papierowym, przełóż tam truskawki i odczekaj do ich wyschnięcia. Następnie w lodówce połóż czysty papierowy ręcznik i wyłóż go truskawkami.

Nie martw się! Truskawki nie nabiorą smaku octu.

Możesz skorzystać również z innych sposobów aby zachować dłuższą świeżość truskawek np. nie usuwając szypułek, wyeliminowanie spleśniałych truskawek z koszyka. Wtedy na pewno uchronisz je przed grzybem!