Jak zebrać dobry i smaczny plon ogórka – przepis na idealny nawóz

Nawóz na ogórki

Dzisiejszy artykuł poświęcony jest uprawie ogórków. Jesteśmy pewni, że wiesz już wszystko doskonale, ale kilka przydatnych wskazówek nikomu nie zaszkodzi.

Jak zebrać dobry i smaczny plon ogórka:

1. Ogórki należy spryskać specjalnym roztworem.

Przepis: Weź wiadro wody 30 kropli jodu, jeden litr mleka i 20 gramów zmiażdżonego domowego mydła. Zaczynamy opryskiwać, gdy roślina pojawi się i pojawią się na niej już 3-4 liście.

Wykonujemy tę procedurę co 10 dni.

2. Namoczyć chleb w wiadrze z wodą. Najlepiej zrobić to w nocy. A rano ostrożnie ugniataj i wlej małą bańkę jodu. Litr tego nawozu rozpuszcza się w wiadrze z wodą, a rośliny opryskuje się co dwa tygodnie. Ten posłuży Ci przez długi czas, jeśli umieścisz go w dowolnym chłodnym miejscu.

Nawóz pomoże utrzymać ogórki w kolorze głębokiej zieleni aż do jesieni.

3. Wymieszaj wiadro wody z dwoma litrami serwatki i 150 gramami cukru. Jeśli podlejesz i spryskasz ogórki za pomocą tego nawozu, w rezultacie znacznie zwiększysz liczbę owoców.

4. Dodaj 700 gramów cebuli do 10-litrowego wiadra z wodą, zagotuj i pozostaw do zaparzenia na 14 godzin. Odcedź roztwór cebuli i rozcieńcz z wodą (1:4). Podlewaj i spryskuj rośliny.

5. Musisz również zwrócić uwagę na to, jak prawidłowo podlewać rośliny. Jeśli ogórki zaczęły słabo rosnąć, nie podlewasz ich wystarczająco często zimną wodą.