Krakowski protest i niesamowita jedność protestujących! Krakowscy policjanci solidarni z manifestującymi!

Policjanci dołączyli do protestu

W stolicy małopolski tysiące ludzi wyszło na ulice protestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Przez kilka ostatnich dni mogliśmy obserwować protestujące kobiety. Widzieliśmy jak dołączają do protestu i wspierają kobiety taksówkarze, rolnicy czy po prostu kibice. Ogrom ludzi postanowił solidaryzować się z protestującymi kobietami jednak to co wydarzyło się podczas niedzielnego protestu jest niesamowite.

Mianowicie, jak donoszą uczestnicy niedzielnego protestu do strajkujących kobiet przyłączyli się krakowscy policjanci, którzy mieli za zadanie zabezpieczenie demonstracji w Krakowie. Uczestnicy relacjonują, że policjanci zdjęli kaski, swoje tarcze przełożyli przez ręce i tak też szli u boku protestujących kobiet.

Jest to jednak nie jedyna taka akcja wspierania polskich kobiet. Solidarni z kobietami są również katowiccy policjanci, którzy wspierają polskie kobiety słowami

Dziewczyny jesteśmy z Wami!.

Natomiast we Wrocławiu pewna policjantka ochoczo oklaskiwała protestujące kobiety. Jest to niesamowity przykład jak solidarni potrafią być Polacy. Większość Polaków wyraża wdzięczność dla funkcjonariuszy, komentują w Internecie niezwykle pozytywnie poczynania i solidarność polskiej policji. Jeden z internautów komentuje:

Pięknie! Jednak są jeszcze policjanci co munduru ściągać nie muszą i matki przepraszać również! Brawo! Takiej policji chcemy!