Czy to już stan wojenny? Jarosław Kaczyński ostro o protestujących, apeluje aby za wszelką cenę chronić kościoły

Oświadczenie Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego

We wtorkowe przedpołudnie wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński zamieścił nagranie w mediach społecznościowych. Jarosław Kaczyński w nagraniu tym wzywał wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości by wzięli udział w obronie kościołów.

Wyrok TK Aborcja

Dodatkowo stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest jak najbardziej zgodny z konstytucją i co więcej stwierdził, że innego wyroku być nie mogło. Prezes stwierdził, że tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Powiedział również, że nie można uchwalić ustawy która by dopuszczała “aborcję na życzenie”, a takie jest żądanie lewicy sformułowane dzisiaj w Sejmie Wśród okrzyków:

“Wojna, wojna”.

Jarosław Kaczyński w swoim nagraniu orzekł:

“…wyrok ten stał się pretekstem do wielu wystąpień społecznych, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji, mamy ciężkie stadium epidemii, mamy stan gdzie zgromadzenia są zakazane, mamy stan gdzie demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi”.

Prezes PiS oznajmił, że przy okazji protestów po wyroku TK nastąpił atak na kościoły. Kaczyński grzmiał:

“…to jest wydarzenie w historii Polski…wydarzenie fatalne w skutkach, kościół może być różnie oceniany, można być wierzącym lub nie….Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. “

Kaczyński dodał również:

“w demonstracjach bardzo często uczestniczą dzieci na wezwanie dorosłych, szkodliwość tego aspektu jest wielka. Trzeba się temu jeszcze raz powtarzam, przeciwstawić! To obowiązek obywateli! Musimy za wszelką cenę bronić polskich kościołów. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości, wszystkich którzy nas wspierają do tego by wzięli udział w obronie kościoła. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem na Polskę, ma prowadzić do triumfu sił. To czas w którym musimy powiedzieć “nie” temu wszystkiemu co może nas zniszczyć. To zależy od nas i od państwa, od jego aparatu, ale przede wszystkim od nas, od naszej determinacji i odwagi. Obrońmy Polskę” mówił Kaczyński.

Oświadczenie Prezesa PIS