Zapłaciła złotówkę za wynajem kwiaciarni – niesamowity gest!

Rachunek na złotówkę

Była zmuszona zamknąć kwiaciarnię już trzy tygodnie temu, a teraz miała zapłacić za wynajem lokalu. – Spotkałam się z właścicielem. Kiedy zobaczyłam fakturę, byłam w  ogromnym szoku – opowiada pani Jolanta. Rachunek opiewał na kwotę „jeden złoty”. – To pomoc na miarę moich możliwości, żebyśmy wszyscy nie utonęli, żebyśmy wszyscy mogli do tego brzegu dopłynąć – mówi pan Mirosław.

Fotografia rachunku wykonana przez Panią Jolantę na jej profilu Kwiaciarnia Maciejka z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) obiegła już cały internet.

„Dziś otrzymałam taką fakturę za najem lokalu i to jest moja tarcza kryzysowa” – czytamy na profilu pani Jolanty.

Właścicielka kwiaciarni była zmuszona zamknąć swój jedyny biznes ponad trzy tygodnie temu. Kilka dni temu spotkała się właścicielem lokalu, żeby uregulować opłatę za wynajem.

– Kiedy wręczył mi fakturę, byłam w szoku. Napisane było „jeden złoty” – opowiada kobieta.

Pani Jolanta opowiada, że właściciel budynku wystawił również podobny rachunek koleżance obok, która prowadzi solarium.

– Te panie musiały zamknąć swoje sklepy, nie mogą pracować, nie mają przepływu gotówki, to za co miały zapłacić? – relacjonuje pan Mirosław.

Tłumaczy również, że widzi, jak fabryki stoją, a ludzie są nagminnie zwalniani z pracy.

– Dzisiaj wszyscy proszą o pomoc państwo. Widząc, jak cały handel stoi, wszystkie sklepy są pozamykane, praktycznie zamarł totalnie ruch uliczny. Postanowiłem również być solidarny i w miarę moich możliwości pomóc, wystawić symboliczną fakturę na jedną złotówkę, żebyśmy wszyscy nie utonęli, żebyśmy wszyscy mogli do tego brzegu dopłynąć – mówi.

Znany wszystkim aktor Artur Barciś udostępnił w mediach społecznościowych poruszający wiersz zadedykowany „panu Mirosławowi z Ostródy i jemu podobnym”.

„Życzliwość to jest pewien stan. Stan, a nie gest, czy słowo. To takie coś, gdy jakiś ktoś robi to odruchowo. To odruch, kiedy starszy pan zagubi się gdzieś w mieście, on odruchowo znajdzie plan, powie, jak dojść na miejsce. Bo tak już ma, takie jest. Takie jest jego ego, że nie potrafi obok przejść, gdy dzieje się coś złego” – recytuje aktor.

Podziel się tą  wiadomością z przyjaciółmi i znajomymi – wielki szacunek dla tego człowieka.

Źródło: Facebook / wiadomosci.radiozet.pl