To, co wróżki widzą na naszych dłoniach możemy zobaczyć sami. Zdradzamy jak to zrobić.

Umiejętność łączenia losów ludzkich z rysunkiem linii na dłoniach, znana była już w starożytności.

Rysunek linii jest niepowtarzalny dla każdego człowieka, nawet na obu dłoniach się różni i zmienia się wraz z wiekiem.

W większości przypadków, wróżenie z dłoni opiera się na pewnej manipulacji. Wróżbita, jak wiadomo, jeśli jest dobrym psychologiem. Potrafi operować ogólnikami i obserwując reakcję podążać za nią, aż do uzyskania przekonania klienta, o tym, że jest w tym dużo prawdy.

Jednak prawdziwi eksperci w tej dziedzinie, potrafią przeanalizować wszystko od kształtu dłoni, palców, paznokci, przez kolor skóry po najdrobniejsze zagłębienia.

Niewielu jest prawdziwych znawców, ta wiedza była przekazywana przez lata ustnie. Na przełomie XVIII i XIX wieku doczekała się licznych opracowań, a nawet uznania za wiedzę naukową.

Nie trzeba być jednak wybitnym znawcą, by móc operować podstawami chiromancji.

Najpierw wybiera się dłoń. Obie dłonie mają znaczenie, ale czyta się z nich zupełnie coś innego. Dłoń, którą piszemy, czyli dla ogółu prawa, to tak zwana dłoń woli. Na niej zapisany jest przebieg losów, z niej czyta się to, co widoczne. Druga dłoń, dla większości lewa, to dłoń skrywająca wiedzę o tym co ukryte – marzeniach, pragnieniach, tęsknotach, potencjałach.

Weźmy na przykład linię serca.

Możemy z niej wyczytać znaczenie uczuć i emocji w naszym życiu, relacje partnerskie, wielkie, spełnione i niespełnione miłości, a nawet ich ilość i zawirowania wokół nich.

Chiromanci znają ogromne ilości układów linii na dłoniach i podczas odczytywania potrafią porównać linię, którą widza na tle innych. Ty widzisz tylko własną lub jakiegoś domownika, jest więc Ci trudniej ocenić cechy linii. Ale spróbuj spojrzeć na tę linię i ocenić czy jest:

Wyraźna i zdecydowana – oznacza głęboką uczuciowość i wrażliwość. Emocje i uczucia mają w Twoim życiu ogromne znaczenie. Jeśli jest bardziej wyrazista niż linia poniżej, czyli linia głowy to oznacza, że to sercem kierujesz się w życiu i nie chcesz tego zmieniać. Racjonalizm, chłodna analiza, to nie jest Twoja mocna strona.

Cienka, poszarpana, ledwie widoczna, mniej widoczna niż linia głowy – jesteś chłodna/y emocjonalnie. Racjonalna/y i powściągliwy. Nie chcesz i nie lubisz wpadać w emocjonalne huśtawki. Tracisz wtedy grunt pod stopami i kontrolę, a to wpędza Cię w złość i poczucie dyskomfortu. Gdy pojawiają się silne uczucia, starasz się z nich za wszelką cenę otrząsnąć i przywrócić równowagę emocjonalną.

Przyłóż teraz obie dłonie do siebie i sprawdź, na której dłoni linia serca jest wyżej. (leworęczni interpretują odwrotnie)

Wyżej na lewej

To znaczy, że bardziej chcesz niż doświadczasz. Potrzebujesz miłości jak tlenu. Może pragniesz jej za bardzo? Doświadczasz zdecydowanie mniej niż chcesz i potrzebujesz.
Uganiasz się za nią, marzysz i tęsknisz. Skupiasz się jednak na miłości samej w sobie. Nie szukasz jej w ludziach, czy konkretnym człowieku, szukasz jej dla niej samej. Może dlatego tak często cierpisz rozczarowania i niespełnienia?

Wyżej na prawej

Nie szukasz, nie marzysz, a i tak przyciągasz czy tego chcesz czy nie. Takie osoby mają w sobie niezwykły magnetyzm. Może to być uroda albo osobowość albo to, że nie bardzo im zależy. Wciąż są obiektem westchnień i adoracji. Tymczasem same mają inne potrzeby. Kochają oryginalność i szukają ludzi całkowicie odmiennych od siebie. Pociąga je to czego sami nie mają i nie rozumieją. Potrafią zafascynować się kimś zupełnie nie wiedząc dlaczego. Nie jest wykluczone, że trafią na ten ideał, który przez całe życie nie przestanie ich fascynować, ale niełatwo go znaleźć, a zwyczajna podwórkowa, szkolna, czy imprezowa miłość to nie dla nich.

Linie równe

Cechuje ludzi, którzy potrafią znaleźć równowagę między oczekiwaniem a życiem. Szczerzy i otwarci umieją dostrzec miłość jeszcze zanim na dobre zagości w ich sercu i zbudować na niej dobry i trwały związek. Kłótnie, burze, huśtawki stanowią ułamek w skali całego związku miłosnego i relacji z partnerem. Idealna proporcję, która podgrzewa atmosferę ale moc, sens, stałość i pewność są silniejsze i ważniejsze dla nich niż małe zawirowania.

Linia głowy

Silna i wyraźna świadczy o predyspozycjach intelektualnych i wysokiej inteligencji. Wyraźniejsza niż linia serca, oznacza przewagę intelektu i analitycznego myślenia nad sferą emocjonalną. Jeśli od lewej strony jest cienka i przyrasta oznacza prawidłowy rozwój intelektualny. Przybywa doświadczeń i wiedzy z czasem. Gdy się przerywa lub rozgałęzia oznacza załamanie wyrobionego światopoglądu, kwestionowanie zdobytej wiedzy, przesunięcie przekonań na nowe tory i sposoby myślenia.

Linia życia

W niej nie chodzi o wyrazistość, a raczej o prosty przebieg. Im mniej zawirowań tym lepiej. Poszarpania oznaczają choroby, przerwy – wypadki. Jeśli na lewej dłoni linia życia jest wyraźniejsza to znaczy, że pisane nam było dłuższe i lepsze życie niż to, którym żyjemy. I wina leży po naszej stronie. Sami skracamy je sobie szkodząc zdrowiu, używkami, złym odżywianiem, długotrwałym stresem.

Jeśli odwrotnie na lewej jest krótsza oznacza, że potrafimy zadbać o jakość życia i wykorzystać je najlepiej jak się da. I własnym działaniem zapracowaliśmy na to, by żyć dłużej i w lepszym zdrowiu niż to było przeznaczone.

Linia przeznaczenia

Powinna być jasna i mało widoczna, bo wtedy jest zgodna z nami i oznacza stabilność.

Wyraźna oznacza, że oddaliśmy się nurtowi zdarzeń niezgodnych z naszym wewnętrznym głosem, wpływowi innych, braku decyzji i kontrolowania działań. Powinniśmy powiem płynąć nurtem tylko do momentu, gdy czujemy spójność z sobą samym. Wtedy linia będzie ledwo widoczna. Ale gdy czujemy, że sprawy nie są po naszej myśli, a jednak wstrzymujemy działanie, które się temu przeciwstawi, nasze życie będzie toczyło się poczuciu niezgody, jakbyśmy żyli cudzym życiem. Linia wtedy będzie mocna i wyraźna.

Gdy dodatkowo jest przerwana w kilku miejscach będzie to oznaczać okres buntu. Jeśli po przerwie linia jest mniej wyraźna, oznacza, że udało się przywrócić wszystko na właściwe tory.

linia słońca

to linia sławy, blasku i kariery

Nie dla każdego oznacza to samo. To raczej rodzaj spełnienia i dokładnie takiego blasku i poczucia powodzenia w życiu jakiego nam trzeba. Jeśli pragniesz sławy w blasku fleszy, to choćbyś była najlepszą księgową, Twoja linia będzie bardzo słabiutka. I na odwrót jeśli naprawdę najgłębiej pragniesz ciepła domowego ogniska, to nawet będąc gwiazdą pop kultury nie doświadczysz spełnienia.

Jeśli linie na obu dłoniach są podobne tym bliżej Ci do poczucia zadowolenia. Najgorzej, gdy linia na dłoni lewej jest zdecydowanie bardziej wyrazista niż ta na dłoni prawej (i odwrotnie u leworęcznych). Wtedy Twoje pragnienia zawsze będą większe niż to, co uda Ci się realnie osiągnąć.

I jak, czy wróżenie sobie z ręki dało ci jakąś wiedzę o sobie, której nie miałeś/aś? Podziel się ze znajomymi