To miejsce, w którym tyjesz najbardziej zdradza Ci czego nie powinieneś jeść!

Otyłość jest poważnym i coraz powszechniejszym problemem. Walczymy z nią, ale to walka nierówna. Nawet surowa dyscyplina i restrykcyjna dieta często nie dają oczekiwanych rezultatów. Otyłość jest bowiem w dużym stopniu uzależniona od uwarunkowań genetycznych i środowiskowych.

A jednak w tej nierównej walce mamy sprzymierzeńca. Poprzez analizę miejsca, w którym najszybciej przybywa nam kilogramów, możemy ustalić przyczyny otyłości i skutecznie z nią walczyć.


#1 Pierwszy z typów otyłości i jednocześnie najczęściej występujący na świecie, jest spowodowany spożywaniem nadmiernej ilości cukru i tłuszczów. Ograniczenie obu niezdrowych składników naszej codziennej diety i 30 minut ćwiczeń dziennie, pomogą skutecznie uporać się z otyłością.


#2 Drugi rodzaj otyłości wywołują czynniki psychiczne, a w szczególności lęk, depresja i niekontrolowany stres. W następstwie tych czynników jedzenie staje się substytutem przyjemności. Nadmiar jedzenia, napady głodu trudnego do zaspokojenia, jedzenie w nocy, podjadanie zbyt dużo i zbyt często powodują utratę kontroli nad emocjami, jedzeniem i wagą. Z tego rodzaju otyłością trudno sobie poradzić samemu. Potrzebne są samodyscyplina i samokontrola. W przypadku, gdy mimo silnej motywacji nie udaje się jej pozbyć, konieczna jest pomoc specjalisty.


#3 Winowajcą tego rodzaju otyłości w jest gluten oraz zaburzenia równowagi hormonalnej. Dotyka najczęściej kobiety w okresie dojrzewania, menopauzy i okresów zachwianej równowagi hormonalnej. Najskuteczniejszy efekt daje przywrócenie stanu równowagi, ale warto też wspomóc się zmianą trybu życia z siedzącego na taki, w którym doświadczysz więcej ruchu. Istotnym wsparciem w walce z nadmiarem kilogramów będzie także unikanie alkoholu i nikotyny.


#4 Tę otyłość wywołuje spowolniony metabolizm. Daje odczucie brzucha nadętego jak balon. Zły wpływ daje spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Ten rodzaj otyłości obciąża układ oddechowy dlatego ważne jest by walczyć z nią. Należy zrezygnować z alkoholu, spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, przejść na dietę bogatą w owoce i warzywa.


#5 Ten typ to niestety obciążenie genetyczne. Ani jakaś szczególna zmiana w diecie, ani ćwiczenia nie poprawią proporcji ciała. Dół zawsze pozostanie większy niż góra. Ale przy zdrowej diecie i umiarowi w jedzeniu, uda się utrzymać prawidłową wagę, a wtedy ta dysproporcja może być naprawdę niewielka.


#6 Ten rodzaj otyłości dotyczy osób, które w pozycji siedzącej spędzają ponad osiem godzin dziennie. Jeśli tego czasu nie zrekompensują odpowiednią dawką ruchu, grozi im otyłość bardzo trudna do zwalczenia.