To co dzieje się w żołądku po wypiciu Coli jest przerażające!

Picie coli bardzo źle wpływa na nasze zdrowie lecz i tak śmiało sięgamy po nią. Po prostu ma to coś w sobie!.

Dzisiaj opowiemy Wam co się dzieje dokładnie w naszym organizmie po jej spożyciu. Może po przeczytaniu artykułu zastanowimy się zanim po raz kolejny chwycimy za butelkę lub puszkę coli w sklepie czy markecie.

Pewien lekarz Dr. West Conner opracował listę wszystkich czynników oddziaływania na nasz organizm.

Pierwsze 10 minut po wypiciu coli

Puszka coli równa się 10 łyżeczkom cukru, więc jest to ponad 100% zalecanej dla nas dawki. Po przyjęciu przez organizm tak dużej dawki cukru, pojawia się wymiotny odruch. ALE! Zawarty w coli kwas fosforowy przekłamuje i zakwasza smak tym samym pozwala poczuć orzeźwienie.

Pierwsze 20 minut po wypiciu coli

Po 20 minutach cukier we krwi nagle rośnie i nasza biedna trzustka rozpoczyna produkcję insuliny w wielkich ilościach, następnie przekształca cukier w tłuszcz, gdzie jest on wchłaniany przez nasz organizm.

dziecko pijące coca colę

40 minut po wypiciu coli

Po niecałej godzinie organizm nasz zakańcza wchłanianie zawartej w napoju kofeiny. Powoduje to rozszerzanie źrenic oraz wzrost ciśnienia krwi jak również dochodzi w mózgu do blokady receptorów adenozyny co znacznie zapobiega senności.

senność po coli

50 minut po wypiciu coli

Po 50 minutach zwiększa się znacząco produkcja dopaminy w naszym organizmie, co powoduje pobudzanie ośrodka przyjemności w mózgu. Reakcja ta jest podoba do stanu wywołanego po zażyciu np. heroiny więc łatwo się uzależnić.

Po godzinie

Cola ma właściwości moczopędne, które własnie po godzinie zaczynają działać więc często odwiedzasz toaletę wypłukując z organizmu wapń, magnez, cynk i wodę. Z naszego organizmu wypłukiwane są bardzo cenne składniki, które mogą być wykorzystane np. do wzmocnienia zębów lub kości.

Nagle spada stężenie cukru w naszej krwi tzw. hipoglikemia – powodując spadek koncentracji, rozdrażnienie a także uczucie osłabienia.

Ten eksperyment uświadomi wam wszystko! Zobaczcie sami:

Już teraz wiesz, że nie warto przesadzać z piciem coli?

Mnóstwo ludzi pije colę litrami, każdego dnia. Podziel się artykułem ze znajomymi aby dotarł do większego grona uzależnionych.