Tego nie nauczą Cię w szkole!

Ile dni ma dany miesiąc

Na zaciśniętych dłoniach łatwo to sprawdzić. Wystarczy policzyć kostki i przestrzenie między nimi. Miesiąc wypadający na kostce ma 31 dni, natomiast w przestrzeni ma 30 dni, lub mniej w przypadku lutego.

Za ile zajdzie słońce

Obróć dłoń do siebie w taki sposób by krawędź słońca była tuż przy palcu wskazującym. A teraz wystarczy policzyć ile palców jest od palca wskazującego do linii horyzontu. Każdy palec to 15 minut.

Faza księżyca

Jeśli księżyc ma kształt litery O jest w pełni 😉 jeśli natomiast ma kształt litery D to rośnie, aż do pełni. W przypadku, gdy księżyc ma kształt C zanika po pełni.

Z kim graniczy Polska

Wystarczy zapamiętać wierszyk, by raz na zawsze potrafić wymienić wszystkich sąsiadów od północnego wschodu do zachodu. Przejdź do strony na której znajdziesz wierszyki dla dzieci.

Sprawdź czy bateria jest pełna

Dla bardzo wielu osób jest to trudne. Jednak wystarczy unieś delikatnie baterię i pozwolić jej swobodnie upaść. Jeśli się odbija i dopiero opada jest pusta.

Mnożenie przez dziewięć

Wyciągnij dłonie i wybierz cyfrę, którą chcesz pomnożyć przez 9. W tym przypadku niech będzie to 7. Następnie odlicz na placach siedem, aby sobie ułatwić odchyl palec. Wszystkie przed nimi to dziesiątki (6 czyli 60), a z nim są jednostki (czyli 3). Więc wynikiem będzie 63.

Podziel się sztuczkami z przyjaciółmi, a jeśli znasz inne ciekawe podziel się z nami w komentarzu!