Poszukiwani są pasażerowie kursu autobusowego – kierowca mógł zarazić setki osób

Pks Grójec

Ostatnimi czasy sanepid pracuje na najwyższych obrotach. Głównym zadaniem sanepidu jest szukanie osób zarażonych koronawirusem. Dla sanepidu jest to bardzo trudne zadanie, gdyż jest bardzo dużo osób które są zarażone, jednak nie mają oni żadnych objawów.

Wczorajszego dnia okazało się że 43 letni kierowca autobusu został zarażony. Informacja o tym fakcie szybko obiegła cały kraj.

Mężczyzna pracował jako kierowca autobusu , postawiło to na nogi wszytkich pasażerów którxy mieli kontakt z zarażonym kierowcą. Od jakiegoś czasu mężczyzna czuł się gorzej więc postanowił zrobić sobie badania w kierunku koronawirusa.

Niestety wynik badania okazał się pozytywny. Mężczyzna znajduje się w Radomiu w szpitalu na oddziale zakaźnym.

Okazuje się ze zakażony jest mieszkańcem powiatu białobrzeskiego. Kierowca apeluje aby wszycy pasażerowie którzy jechali z nim w ostatnich dniach, zgłosili się do przebadania pod kątem zakażenia COVID 19!

Grójec Autosan

Jest to bardzo ważny apel.

Mężczyzna był kierowcą PKS Grójec. Została przygotowana lista kursów, podczas których kierował chory mężczyzna.

9 marzec 2020 roku

5.45 Białobrzegi-Warszawa
12.30 Warszawa- Grójec
14.45 Grójec-Białobrzegi
16.00 Białobrzegi-Goszczyn

10 marzec 2020 roku

6.15 Białobrzegi-Stara Błotnica-Białobrzegi
8.00 Białobrzegi-Grójec przez Goszczyn
12.15 Grójec-Radom
14.45 Radom-Grójec
16.30 Grójec-Zbrosza
17.20 Zbrosza-Grójec
19.25 Grójec-Białobrzegi

11 marzec 2020 roku

6.00 Białobrzegi-Goszczyn
6.40 Goszczyn- Białobrzegi

Istnieje bardzo duże ryzyko zakażenia osób z którymi kierowca jechał w tym czasie, a te osoby zarażą kolejne setki …

Na powyższej liście można zauważyć że kursów autobusem z zakażonym kierowcą było aż 13 w ciągu 3 dni. W czasie tych kursów kierowca miał bezpośredni kontakt z każdym pasażerem, sprzedawał bilety, wydawał pieniądze, udzielał informacji. Kursy autobusem trwały łącznie kilka godzin.

Istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że pasażerowie zostali zarażeni koronawirusem, ponieważ do zakażenia dochodzi drogą kropelkową.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach prosi aby pasażerowie tych kursów oraz osoby które miały z nimi kontakt zgłosiły się pod podane numery; 48 613 23 60 lub 513 491 979 w Białobrzegach. Można także dzwonić do najbliższego oddziału sanepidu.