Po kim dziedziczymy najwięcej genów? Wyniki badań są zaskakujące!

Właściwie każdy kiedyś spotkał się ze stwierdzeniem, że babcie są naszymi mamami zastępczymi. W końcu to właśnie one w bardzo wielu sytuacjach są pomocne, pilnują wnucząt i biorą czynny udział w ich wychowywaniu.

Dla bardzo wielu osób zaskoczeniem może okazać się fakt, że najwięcej dziedziczymy właśnie po babci od strony matki. To szok dla wielu osób, które do tej pory sądziły, że w dużej mierze jest to zależne od naszych rodziców.

Według najnowszych badań, geny dziadka są w stanie ominąć pokolenie wnuków, natomiast dziecko otrzymuje geny bezpośrednio od swoich babć. To właśnie babcia od strony matki jest najbardziej odpowiedzialna za tego typu przekaz.

Co ciekawe, nie zawsze geny są przekazywane bezpośrednio na kolejne pokolenie. Bardzo często może zdarzyć się tak, że pewne ujawniają się dopiero w kolejnych. Przykładem może być urodzenie przez kobietę czarnoskórego dziecka, w sytuacji gdy do sześciu pokoleń wstecz któreś z dziadków miało ciemna karnację.

Nie zawsze jednak jest to wygląd, otóż bardzo często dziedziczmy po dziadkach cechy charakteru. Dlatego spodziewając się dziecka, można śmiało stwierdzić, że będzie podobne do któregoś z dziadków.